Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 4191
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie się działo w weekend majowy

Piątek, 29 kwietnia 2016, 8:54
Aktualizacja: Wtorek, 3 maja 2016, 12:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będzie się działo w weekend majowy
Fot. Organizator
Tradycyjnie, weekend majowy w Jeleniej Górze obfituje w wydarzenia, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. W programie m.in. obchody święta Konstytucji 3 Maja, Rajd Arado, inauguracja Wiosny Cieplickiej oraz imprezy sportowe.

Niedziela, 1 maja upłynie przede wszystkim pod znakiem IV Półmaratonu Jeleniogórskiego (i Jeleniogórskiej Dziesiątki) – impreza biegowa przeniosła się w tym roku z Placu Ratuszowego na Plac Piastowski w Cieplicach – start godz. 11:00. Z kolei o 19:00 w Teatrze Zdrojowym nastąpi inauguracja 43. Wiosny Cieplickiej – przeniesiemy się do krainy operetki dzięki XXV Festiwalowi Muzyki Wiedeńskiej.

Drugiego dnia maja w godz. 11:00-13:00 na Placu Ratuszowym obchodzone będzie Święto Biało-Czerwonej, z kolei wieczorem (godz.19:00) czeka nas podróż w czasie, dzięki grupie rekonstrukcyjnej Arado. Startując z okolic Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja widzowie staną się częścią inscenizacji „Alei snajperów”!

Trzeciego maja od godz. 10:00 do 17:00 na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego będzie się odbywać piknik historyczno-lotniczy, w tym o godz. 14:00 główne widowisko z udziałem samolotów z czasów II wojny światowej. Wydarzenie odbędzie się również w ramach obchodów 70-lecia Aeroklubu. Kibice sportowi tego dnia z pewnością pojawią się na stadionie przy ul. Złotniczej, gdzie od godz. 12:00 w meczu podwyższonego ryzyka zmierzą się jeleniogórskie Karkonosze i Górnik Wałbrzych. W samo południe zaplanowano również miejskie uroczystości 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja (Plac Ratuszowy). Część jeleniogórzan pojawi się także w centrum miasta o godz. 15:30, kiedy to Komitet Obrony Demokracji zaplanował pikietę.

Ponadto w regionie odbywa się wiele imprez w ramach długiego weekendu majowego, w tym Rajd Arado, który staruje już dzisiaj wieczorem (29.04) na Zamku Czocha. Szczegóły na stronie: projektarado.pl

1 maja impreza biegowa odbędzie się również na Górze Szybowcowej. W malowniczej scenerii, z szeregiem wydarzeń towarzyszących, biegacze zmierzą się w kolejnej edycji RuneXtreme Ledwie Dychy (start godz. 12:00 przy hangarze Aeroklubu).

Nie zabraknie też imprez w Karpaczu, czy Kowarach. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group