Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 4472
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Będzie rozbudowa drogi w Jakuszycach

Środa, 2 marca 2022, 8:50
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Będzie rozbudowa drogi w Jakuszycach
Fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 3 na odcinku Jakuszyce - granica państwa. Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym wyznaczono na 8 marca.

Zadanie obejmuje przygotowanie dokumentacji dla rozbudowy drogi i mostu wraz z podniesieniem nośności drogi do 11,5 t/oś. W trakcie inwestycji wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy oraz parking z wydzielonym miejscem do ważenia pojazdów. Parking będzie wykorzystywany do przeprowadzania kontroli przez Straż Graniczną, Służbę Celno-Skarbową oraz Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. Ciąg pieszo-rowerowy pozwoli na oddzielenie ruchu pieszych i jednośladów od ruchliwej drogi krajowej.  

Celem planowanej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, zarówno jeżeli chodzi o kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów - informuje GDDKiA. - Obecnie na drodze krajowej nr 3 występuje ruch o charakterze tranzytowym, w tym ruch pojazdów ciężkich. Jednym z głównych generatorów ruchu jest turystyczny charakter regionu. Obecnie przy drodze krajowej nr 3 powstaje całoroczny ośrodek treningowy dla różnych dyscyplin sportu. W związku z tym przewidujemy wzmożony ruch turystyczny w czasie odbywających się tam zawodów sportowych.

Przygotowanie dokumentacji projektowej wraz z wyłonieniem w drodze przetargu wykonawcy robót przewiduje się w latach 2022-2025. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2026-2027.

Twoja reakcja na artykuł?

54
64%
Cieszy
9
11%
Hahaha
2
2%
Nudzi
3
4%
Smuci
3
4%
Złości
14
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group