Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 2628
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie remont szkoły muzycznej

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 6 czerwca 2018, 15:58
Aktualizacja: Czwartek, 7 czerwca 2018, 14:37
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W tym roku ruszy długo wyczekiwany remont siedziby Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Budynek przy ulicy Piłsudskiego ma odzyskać dawny blask.

Siedziba szkoły muzycznej od lat wymaga pilnego remontu. Lista tego, co należy zrobić jest bardzo długa. Dlatego dyrekcji nie było stać na jego przeprowadzenie. Na szczęście z Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod które podlega placówka, udało się pozyskać pieniądze na ten cel z funduszy unijnych.

Nie będzie to tani remont, zakres prac jest bardzo szeroki. Planowane jest docieplenie dachu, stropu poddasza, ścian zewnętrznych, wymiana okien oraz drzwi zewnętrznych, modernizacja instalacji c.o., wentylacji, instalacji elektrycznej, a także montaż paneli fotowoltaicznych.

Termin rozpoczęcia remontu był już kilkakrotnie przesuwany. Obecnie wyłaniany jest główny wykonawca robót. Jeżeli nie będzie komplikacji, to prace rozpoczną się we wrześniu i potrwają do końca 2018 roku.

Plany inwestycyjne pokrywają się z inauguracją kolejnego roku szkolnego, dlatego dyrekcja szkoły musiała poszukać tymczasowych pomieszczeń do nauki dla swoich uczniów. Udało się je znaleźć bardzo blisko, w sąsiadujących ze szkołą placówkach oświatowych.

- Od 3 września zajęcia prowadzone będą w Szkole Podstawowej nr 2, Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych oraz w Filharmonii Dolnośląskiej – mówi Irena Maciejewska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Widzę 7-06-2018 6:16
Nic nie ma na temat odgrzybiania piwnic i fundamentów zawilgoconych ,zasolonych.
~old 7-06-2018 9:22
jak to szkoła muzyczna w sp2 przecież czytam ,że zawiła do sp2 przenosi od września Młodzieżowy Dom Kultury ,zawiła oszalał albo co!
~bke 7-06-2018 10:39
do: ~old (9:22)
to może do mdk niech przeniesie szkołę muzyczną hi hi to są właśnie genialne pomysły nasz władz myślę, że do SP2 można było by coś jeszcze przenieść w kupie weselej.
~listekfigowy 7-06-2018 10:04
Już nie mogę się doczekać efektu. Trzymam kciuki za ten remont i oby nie na żółto
~mieszkaniec 7-06-2018 15:53
Ten remont jest bez sensu. Budynek szkoły nie nadaje się do prowadzenia w nim szkoły muzycznej dla tylu uczniów. W efekcie remontu nie przybędzie przestrzeni w budynku ani miejsc parkingowych na parkingu. Ale tak to jest jak decyzje w takich sprawach zapadają w Warszawie .... ! Wydane 5 mln złotych kompletnie bez sensu !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group