Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5391
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie remont Drzymały

Piątek, 10 stycznia 2020, 7:14
Aktualizacja: Środa, 15 stycznia 2020, 7:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będzie remont Drzymały
Fot. Przemek Kaczałko
Ulica Drzymały doczeka się remontu! Prezydent Jeleniej Góry rozstrzygnął przetarg, a prace mają się rozpocząć wiosną. Termin zakończenia robót przewidziano na 17 czerwca 2020 roku.

Zamawiający (Miasto Jelenia Góra) chciał przeznaczyć na ten cel 1 913 844,21 zł. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm: Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. z Jeleniej Góry i COM-D z Jawora (proponowana cena to 3 087 998,66 zł). Drugą pod względem ceny ofertę złożyło Sudeckiego Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry (3 108 031,61 zł), a najdroższą konsorcjum z Mysłakowic - KAMA Ryszarda Rzońcy i Karkonoskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych (3 536 789,35 zł). Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni na wniosek prezydenta zwiększyli środki na ten cel, co pozwoliło rozstrzygnąć postępowanie przetargowe.

Inwestycja będzie realizowana. W ostatnich dniach podpisałem protokoły kończące wyłonienie wykonawcy. Wygrała najniższa oferta - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. - Wykonawca wejdzie na plac budowy wiosną. Wcześniej przedstawi nam do zatwierdzenia proponowaną organizację ruchu - dodał J. Łużniak, który zapewnia, że kostka granitowa, która obecnie znajduje się na ulicy będzie wykorzystana w innych miejscach miasta.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie ulicy Drzymały na odcinku od ulicy Kilińskiego do skrzyżowania z ulicą Flisaków oraz ulicy Flisaków w Jeleniej Górze, wraz z infrastrukturą techniczną. Zakres rzeczowy zadania obejmuje: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, wycinkę zieleni (zakrzewień) kolidującej z inwestycją, zabezpieczenie kolizji sieciowych, przebudowę drogi i chodników, budowę kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia ulicznego, remont płyty konstrukcji mostu, wykonanie docelowej organizacji ruchu, roboty wykończeniowe i porządkowe.

Warto zwrócić uwagę, że odcinek ulicy Drzymały w obrębie wiaduktu kolejowego (od ulicy Kilińskiego) ma konstrukcję mostu, pod którym przepływa kanał Młynówka. W ramach przedmiotowego zadania przewiduje się remont płyty konstrukcji mostu, jednakże zakres remontu możliwy będzie do ustalenia po rozebraniu warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni i oczyszczeniu płyty żelbetowej mostu.

Twoja reakcja na artykuł?

74
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
2%
Smuci
2
2%
Złości
11
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group