Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11372
Zalogowanych: 27
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie paraliż parkingowy

Środa, 12 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 12 lipca 2006, 10:03
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Będzie paraliż parkingowy
Fot. K. Piotrowski, Jelonka.com
Nawet kilkupiętrowe piwnice mogą znajdować się pod powierzchnią obecnych parkingów przy ulicy Jasnej, Grodzkiej i Drucianej. Niebawem w stolicy Karkonoszy ubędzie miejsc parkingowych, ponieważ na wspomniane tereny wejdą ekipy archeologów.

Archologiczna ekspolaracja tych miejsc to konieczny warunek przed postawieniem na nich kamienic mieszkalno-usługowych. A takie właśnie zamierza postawić inwestor, który place zakupił. Jak dowiedzieliśmy się w wydziale architektury urzędu miejskiego, konserwator zabytków już wydał pozwolenie na podziemne badania.

Specjaliści spodziewają się ciekawych odkryć zwłaszcza przy ulicy Jasnej i Grodzkiej, gdzie istniała solidna zabudowa z wielopoziomowymi piwnicami. Kamienice zostały wyburzone na przełomie lat 60 i 70-tych ubiegłego wieku. Piwnice na pewno się uchowały. Być może zachowały się w nich ślady po dawnych mieszkańcach Jeleniej Góry.

Rewelacji raczej nie będzie od strony placu kard. Wyszyńskiego, gdzie kiedyś istniały szopy i komórki, ale i ten teren będzie zbadany przez archeologów. Najpewniej wejdą oni na place w ciągu najbliższych miesięcy.

To ciekawa wiadomość dla miłośników historii, ale gorsza dla kierowców i zarządców parkingów, które jeszcze funkcjonują na wspomnianych miejscach. Roboty archeologiczne oznaczać będą ich zamknięcie.

Wbrew zapowiedziom nie został ponownie otwarty wielopoziomowy parking przy ulicy Pijarskiej, który został przejęty od poprzedniego właściciela przez jeden z banków.

Zapowiada się, więc, parkingowy paraliż stolicy Karkonoszy. Samochodów jest tak dużo, że już teraz jest problem ze znalezieniem wolnego miejsca dla pojazdów na ulicach miasta. Na razie samorządowcy nie mają pomysłu, jak ten kłopot rozwiązać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
832
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group