Zalogowanych: 6

Dopiewo: Będzie mecz o awans

Sobota, 30 marca 2019, 22:41
Aktualizacja: 22:45
Juniorki młodsze KPR–u Jelenia Góra w drugim dniu turnieju 1/16 finału Mistrzostw Polski musiały uznać wyższość gospodyń. W sobotnim starciu z Panterami Dopiewo podopieczne Dili Samadovej przegrały 26:36 i w niedzielę o godz. 10:00 zmierzą się z Kusym Szczecin – stawką tego meczu będzie awans do kolejnej fazy rozgrywek centralnych.

Po pierwszej bramce w meczu było 1:0 dla KPR-u i był to jedyny moment spotkania, kiedy przyjezdne prowadziły. Od stanu 2:2 miejscowe odskoczyły na 6:2, a w 21. minucie było już 13:5. Do przerwy Pantery prowadziły 16:10, a po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie. Ekipa z Dopiewa kontrolowała wynik i pewnie zwyciężyła 36:26. Dla miejscowych to drugie zwycięstwo w turnieju, a KPR w meczu o wszystko - powalczy z Kusym Szczecin o awans do 1/8 finału Mistrzostw Polski.

Pantery Dopiewo - KPR Jelenia Góra 36:26 (16:10)

Pantery: Korytowska 9, Jaśkowiak 8, Pawlak 5, Głowacka 4, Osińska 2, Lisiecka 2, Kowalewska 2, Rychlik 1, Bręk 1, Perz 1, Wosińska 1, Hoffmann, Gogulska, Kłosowicz, Hypka, Kobylarz.
KPR: Lambrinow - Suropek 5, Jarosz 4, Szramik 4, Zięba 3, Ziemkiewicz 2, Jurgiewicz 2, Godyla 1, Jesionek-Wróblewska 1, Barna 1, Kołecka 1, Warchoł 1, Wronkowska 1, Steczek, Jośko, Banasik.
Widzów: 200.

W drugim spotkaniu turnieju w Dopiewie Kusy Szczecin pokonał Czarnych Żagań 29:22. W niedzielę zagrają:
godz. 10:00 KPR Jelenia Góra - Kusy Szczecin
godz. 12:00 Pantery Dopiewo - Czarni Żagań

W innym turnieju 1/16 finału MP, rozgrywanym w Legnicy miejscowa Dziewiątka doznała pierwszej porażki w obecnym sezonie. W starciu z KPR ROKiS Radzymin mistrzynie Dolnego Śląska po emocjonującym meczu przegrały 28:31. Z kolei AZS Koszalin pokonał Spartę Gubin 24:18. W niedzielę (31.03) zagrają:
godz. 10:00 KPR ROKiS Radzymin - Sparta Gubin
godz. 12:00 Dziewiątka Legnica - Energa AZS Politechnika Koszalin.