Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 6249
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Będzie "ekspresówka"

Czwartek, 28 stycznia 2021, 8:07
Autor: WAC
Region: Będzie "ekspresówka"
Fot. GDDKiA
Ruszyły prace nad dokumentacją, która jest wymagana do rozpoczęcia budowy ważnej dolnośląskiej arterii komunikacyjnej, czyli drogi ekspresowej nr 8 na odcinku Wrocław - Kłodzko.

W trakcie opracowania jest studium techniczno - ekonomiczno - środowiskowe (STEŚ) dla rozbudowy ekspresowej “ósemki” od Wrocławia do Kłodzka wraz z budową obwodnic miejscowości. 4 września 2020 roku Dyrekcja Generalna Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Wrocław złożyła do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska (RDOŚ) we Wrocławiu wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla odcinka Łagiewniki - Wrocław Magnice. Podobny wniosek dla odcinka Ząbkowice Śląskie - Łagiewniki złożono 20 października. Ostatni odcinek, tj. Kłodzko - Ząbkowice Śląskie, z uwagi na planowaną obwodnicę Złotego Stoku, zostanie podzielony na dwa mniejsze fragmenty: Kłodzko - Bardo oraz Bardo - Ząbkowice Śląskie. Złożenie wniosku o DŚU dla odcinka Bardo - Ząbkowice Śląskie planowane jest jeszcze w I połowie 2021 roku.

Dla wyżej wymienionych odcinków drogi S8 RDOŚ wszczął ostatnio postępowanie w sprawie wydania DŚU - informuje GDDKiA. - W związku z tym trwają prace nad złożeniem wyjaśnień do raportów o oddziaływaniu na środowisko dla tych odcinków. Spodziewamy się, że w I kwartale 2021 roku RDOŚ wystąpi o wymagane opinie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Dolnośląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu. To pozwoli rozpocząć konsultacje społeczne i wysłuchać głosu obywateli. RDOŚ, na podstawie zgromadzonych materiałów i analiz, w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wskaże wariant drogi S8 przeznaczony do dalszych prac w ramach Koncepcji programowej i ostatecznie do realizacji oraz określi dla niego środowiskowe uwarunkowania, co oznacza m.in. lokalizację przejścia dla zwierząt czy ekranów akustycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

18
35%
Cieszy
7
13%
Hahaha
6
12%
Nudzi
1
2%
Smuci
16
31%
Złości
4
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group