Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5628
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Będzie bus dla niepełnosprawnych?

Poniedziałek, 16 listopada 2020, 8:15
Autor: WAC
Powiat: Będzie bus dla niepełnosprawnych?
Fot. WAC
Pozytywną ocenę formalną i merytoryczną przeszedł wniosek złożony przez Starostwo Powiatowe do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu pn. „Usługi indywidualnego transportu door– to–door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”.

Dofinansowanie o jakie ubiega się samorząd powiatu wynosi około 600 tysięcy złotych. Kwota ta pozwoli między innymi na zakup busa i obsługę systemu bezpłatnego dowozu na terenie powiatu osób starszych, chorych, mających trudności w samodzielnym przemieszczaniu się np. ze względu na ograniczoną sprawność, poruszających się na wózkach inwalidzkich, o kulach, niewidomych lub słabowidzących. W założeniu osoby potrzebujące pomocy będą mogły zamówić busa wraz z kierowcą i dojechać do lekarza, apteki lub aby załatwić inną ważną potrzebę. Projekt będzie też służył aktywizacji zawodowej tych osób, gdyż umożliwi im dojazd do Powiatowego Urzędu Pracy lub na rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą

Pozytywna ocena wniosku nie oznacza jeszcze automatycznego przyznania pieniędzy na finansowanie grantu, ze względu na ograniczoną kwotę środków przeznaczonych na konkurs. Obecnie trwają negocjacje pomiędzy PFRON – em, a Starostwem Powiatowym dotyczące złożonego wniosku.

Twoja reakcja na artykuł?

12
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
324
Tak
11%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group