Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 6317
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie bus dla niepełnosprawnych?

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 16 listopada 2020, 8:15
Autor: WAC
Fot. WAC
Pozytywną ocenę formalną i merytoryczną przeszedł wniosek złożony przez Starostwo Powiatowe do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu pn. „Usługi indywidualnego transportu door– to–door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”.

Dofinansowanie o jakie ubiega się samorząd powiatu wynosi około 600 tysięcy złotych. Kwota ta pozwoli między innymi na zakup busa i obsługę systemu bezpłatnego dowozu na terenie powiatu osób starszych, chorych, mających trudności w samodzielnym przemieszczaniu się np. ze względu na ograniczoną sprawność, poruszających się na wózkach inwalidzkich, o kulach, niewidomych lub słabowidzących. W założeniu osoby potrzebujące pomocy będą mogły zamówić busa wraz z kierowcą i dojechać do lekarza, apteki lub aby załatwić inną ważną potrzebę. Projekt będzie też służył aktywizacji zawodowej tych osób, gdyż umożliwi im dojazd do Powiatowego Urzędu Pracy lub na rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą

Pozytywna ocena wniosku nie oznacza jeszcze automatycznego przyznania pieniędzy na finansowanie grantu, ze względu na ograniczoną kwotę środków przeznaczonych na konkurs. Obecnie trwają negocjacje pomiędzy PFRON – em, a Starostwem Powiatowym dotyczące złożonego wniosku.

Twoja reakcja na artykuł?

12
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group