Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 8807
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą wyciskać sztangę walcząc o miano mistrza Jeleniej Góry

Sobota, 31 marca 2012, 3:10
Aktualizacja: Niedziela, 1 kwietnia 2012, 2:44
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Będą wyciskać sztangę walcząc o miano mistrza Jeleniej Góry
Fot. archiwum
Na piątek 20 kwietnia zaplanowano II Otwarte Mistrzostwa Handlówki w wyciskaniu sztangi na ławeczce leżąc. W zawodach prawo startu mają uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry, opiekunowie i nauczyciele.

Regulamin zawodów

TERMIN:
20 kwietnia godz. 13.00

MIEJSCE:
Sala gimnastyczna ZSLiZ nr 2 w Jeleniej Górze /Handlówka/ ul. 1 Maja 39

CEL:
Popularyzacja sportów siłowych
Integracja środowiska nauczycielskiego i uczniowskiego
Propagowanie zdrowego stylu życia
Wyłonienie mistrza Jeleniej Góry w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

UCZESTNICY:
W zawodach prawo startu mają uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry, bez przeciwwskazań lekarskich do uprawiania sportów siłowych będący pod opieką nauczyciela – opiekuna. Opiekunowie mogą startować w osobnej kategorii – senior.

REGULAMIN:
Zawodnicy rywalizują bez podziału na kategorie wagowe. Obowiązuje koszulka z krótkim rękawem, dopuszcza się korzystanie z pasa zabezpieczającego kręgosłup, ściągaczy na nadgarstki, rękawiczek. Zabronione jest używanie specjalnych koszulek trójbojowych oraz wszelkich taśm, stabilizatorów i bandaży na stawach łokciowych.

PRZEBIEG ZAWODÓW:
Każdy zawodnik podczas zgłoszenia się u sędziego głównego przed rozpoczęciem zawodów podaje jaki ciężar sztangi będzie wyciskać w I próbie. Dopuszcza się maksymalnie IV próby. Po każdej z prób zawodnik podaje ciężar do próby następnej. Po podaniu ciężaru do próby i nie zaliczeniu jej - nie można już w kolejnych podejściach tego ciężaru zmniejszać a jedynie nie zmieniać bądź zwiększać. Minimalne zwiększenie ciężaru to 2,5 kg.

ZALICZENIE PRÓBY:
Po ściągnięciu sztangi ze stojaków /można z pomocą asystentów/, zawodnik samodzielnie opuszcza ciężar i dotyka lekko gryfem do klatki piersiowej /zabronione jest odbijanie gryfu od klatki piersiowej/ i następnie wykonuje pełny wyprost ramion. Głowa, barki i pośladki muszą mieć kontakt z ławeczką.

KLASYFIKACJA:
Mistrzostwa wygrywa zawodnik, który uzyska najlepszy wynik. W razie uzyskania takiego samego wyniku przez dwóch lub więcej zawodników o zajęciu miejsca wyższego decyduje mniejsza waga ciała.

ZGŁOSZENIA:
Do 20.04.2012 oraz w dniu zawodów przyjmuje organizator i sędzia główny - Robert Chmiel pod numerem tel. 694 290 220.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group