Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7343
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będą strzelać i pływać w Gimnazjum nr 4

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 13 marca 2013, 10:15
Aktualizacja: 16:01
Autor: Angela
Fot. Angela
Samoobrona, strzelanie, pływanie, prawo czy ochrona środowiska – to tylko niektóre z zajęć, w których będą uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze, gdzie od września br. powstanie klasa mundurowa. W jeleniogórskim Ratuszu podpisano dzisiaj (13.03) porozumienia między szkołą, a strażą miejską, która będzie prowadziła część zajęć z gimnazjalistami.

Na początku będzie to jedna klasa mundurowa, maksymalnie 28-osobowa. Rekrutacja rozpocznie się na początku przyszłego miesiąca, 15 kwietnia chętni przejdą testy sprawnościowe, a dzień później – testy psychologiczne.

- Już mam 11 podań do tej klasy – mówi Beata Toczek, dyrektor Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze – i cały czas uczniowie podstawówek pytają o ten nowy kierunek. Pomysł okazał się trafiony – dodaje dyrektorka.

Obecnie napisane zostały już programy zajęć. A wszystko zaczęło się od apelu prezydenta miasta do dyrektorów szkół o tworzenie nowych, atrakcyjnych kierunków szkolenia, które przyciągną młodzież do Jeleniej Góry.

- Młodzież wybierając kierunek nauczania, szuka czegoś dodatkowego, poza podstawowym programem – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Myślę, że możliwość uczenia się w klasie pod patronatem straży miejskiej z tymi dodatkowymi elementami znajomości prawa, umiejętności strzeleckich i innych to dobry pomysł. Bardzo się cieszę, że pani dyrektor podjęła tę inicjatywę. Jesteśmy na etapie walki o dzieci, bo od tego zależy możliwość funkcjonowania systemu. Nie chodzi tu o dumpingowe gry, ale o rozszerzanie oferty i zakresu nauczania – dodał prezydent M. Zawiła.

Obecny na spotkaniu Jerzy Górniak, komendant Straży Miejskiej w Jeleniej Górze podkreślał, że część zajęć poprowadzą strażnicy miejscy.

- Uczniowie będą chodzić w mundurach, a zajęcia będą z musztry, samoobrony, taktyki i techniki interwencji. Jako straż miejska będziemy uczestniczyli też w naborze, w prowadzeniu testów sprawnościowych i psychologicznych – mówił komendant Jerzy Górniak. – Czy uczniowie będą mieli gwarancję przyjęcia w przyszłości do straży? Takiej gwarancji nikt dzisiaj nikomu nie da, bo nabór do straży miejskiej jest określony regulaminem i każdy będzie musiał przejść całą procedurę, natomiast ta trzyletnia nauka da im jakieś podstawy, więc będą mieli większe szansę dostania się do naszej służby - dodaje komendant.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~aaa 13-03-2013 11:03
No wspaniale, oczekujemy z niecierpliwością kolejnych inicjatyw Pana Prezydenta.
rymcycymcy 13-03-2013 11:04
Strzelanie, pływanie, prawo ? :) aa ...suszenie, przyczaja w krzakach, maskowanie sprzętu w śmietniku, kręcenie korbą od blokady ...kto ich tego nauczy ? ;)
~Nareszcie! 13-03-2013 11:34
Może obecność wykładowców ze straży miejskiej wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w szkole: zaczepki, wyzwiska, palenie paierosów w toaletach to norma! Nauczyciele - zamiast pełnić dyżury - udający, że nic nie widzą, wolący pus...ć na lekcjach horrory (a ksiądz nawiedzone thrillery o egzorcyzmach!)
~zirytowany 13-03-2013 11:36
sami sie naucza ha ha ha po ch... straz miejska jak nic nie robia tylko sie op... !
~mm 13-03-2013 12:24
Zajęcia praktyczne z zakładania blokad to tylko na sprzęcie SM czy zwyklych obywateli też będą?
~{:-) 13-03-2013 13:49
Jelenia Góra miastem coraz mniej bezpiecznym , więc może słusznie pan prezydent wspiera kursy samoobrony i strzelania . W podsumowania działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa miasta napisze .....zadbałem by mieszkańcy radzili sobie sami ;-)
~ad 13-03-2013 13:51
straż miejska to oprócz ZUS jedna z najbardziej znienawidzonych instytucji przez mieszkańców,13 latkowie którzy marzą o zakładaniu blokad,dopieprzanie się do ludzi i unikaniu jak coś się naprawdę dzieje,
~Pankracy 13-03-2013 14:35
Komentarze niektóre są po prostu idiotyczne. Tak jakby osoby komentujące nie skończyły nawet podstawówki. Uważam,że to dobry pomysł. Dzieciaki nauczą się czegoś pożytecznego jak choćby poszanowania dla prawa. Może wyrosną z nich rozumni forumowicze.
~ego 13-03-2013 14:56
popieram Pankracego
~JG 13-03-2013 14:56
W gimnazjum to chyba jednak za szybko na takie działania. W szkole średniej to co innego.
~ 13-03-2013 15:10
reaktwujemy ORMO? LPŻ? Zdeprawujemy dzieciaki poczuciem Władzy...
~hanso 13-03-2013 15:15
to sie teraz gimnazialisci powystrzelaja...
~Remember 13-03-2013 16:38
Nie dziwi mnie lizustostwo POniektórych, chwalących Pomysł Marcinka. Rodzicom kierującym swoje pociechy do tej klasy tykji wyrazywspółczucia - bo już na wstepie drpgi życiowej sadowią dzieci na najniższym szczeblu społecznej drabiny - pościgowców pijaczków, meneli, ćpunów, a gdy przyjdzie rozkaz z Centrali "WZMOCNIĆ BUDZET BO NIE STARCZA PIENIĘDZY NA STADIONY I AFERY" to łowy z fotoradarkiem na kierowców samochodowców ( blokady) itp osóby. W klasie zamias naka zaczna sie zajęcia z musztry, strzeklanie z przedpotopowych KBKS, i Młodzieżowa Służba Ruchu ( vide: Nie lubię poniedziałków). A po Gimnazjum taki 16 letni ORMOWIEC , cd.
~nauczyciel 13-03-2013 16:53
szkoły mundurowe pozwalają utrzymać miejsca pracy bo dzięki tej iluzji pracy po szkole są chętni do tych klas. W Piechowicach jest pod patronatem policji, w jeleniej straży miejskiej... czekać należy na reakcje szkół w innych miastach np ratownictwo medyczne czy straż pożarna co niebawem będzie bo dla tych służb tez jest korzyść - Ich pracownicy nauczają w takich szkołach na prawach nauczyciela i pensum pozwala dodatkowo dorobić na 2 etacie. A że szansa pracy jest taka sama jak po kursie jednomiesięcznym dla kandydatów czyli praktycznie żadna. Bo skończy rocznik przykładowo 25 osób a ile osób rocznie planuje przyjąć do SM miasto??
~Remember 13-03-2013 16:54
cd. który 1/3 - 1/4 czassu stracił na trenirowki i tyleż stracił wiedzy ma do wyboru dwa lata czekać na pożliwość podjęcioa pracy w wyuczonym zawodzie i zapomieć czego się wyuczył, albo dostać sie do szkoły o niskim poziomie wiedzy i w konsekerncji być białym w życiu murzynem - zapchajdziura. Z ponadto środowisko w jakim sie będą obracali zawodowo też demo...lizuje... Dlatego zanim wystrzelisz z tej ARMATY nabij ją wiedzą i to życiową... ECH ŻYCIE CZEMU TY TAKIE CHOĆ KTÓTKIE ALE DURNE.???..
~rodzic uczni 13-03-2013 17:32
No to już chyba za ochronę w tej szkole rodzice nie będą musieli płacić !
~Rodzic 13-03-2013 20:30
Brawa dla pani Dyrektor. To z jej inicjatywy coś się dzieje. Bo większość nauczycieli to tylko chciałoby robotę, ale żeby coś mądrego wymyślić, to już niekoniecznie.
~ 14-03-2013 8:06
najpierw to trzeba jeszcze raz wychować i wyedukować rodziców którzy pozwalają swoim dzieciom,młodzieży na niszczenie mienia, wyzwiska, brak szacunku do innych jak i do samego siebie i inne dziwne rzeczy - jak się przyjrzeć na istniejące patologiczno - roszczeniowe zachowania to co najmniej połowa rodziców nie interesuje się swoimi dziećmi więc - może najpierw edukacja dorosłych hehe
~ 14-03-2013 9:32
Już większej głupoty nie można było wymyśleć. Ludzie zastanówcie się co robicie, przecież to są zaledwie 13 - latki, których będzie się ćwiczyło w zakresie samoobrony i technik interwencyjnych. No to GRATULUJĘ mieszkańcom i rówieśnikom. Cały czas słyszy się ile agresji jest w gimnazjalistach to teraz za przyzwoleniem prezydenta miasta będzie się ich uczyć wykorzystywac w umiejętny sposób sztuk walki. Po drugie po co takiemu małolatowi wiedza z zakresu prawa???? Tutaj powinno się nastawić na dyscyplinę i poszanowanie dla emblematów i munduru a nie na umiejętności odpychania ataku. Przecież to są dzieicaki, które raz dwa na własnych podwórkach albo na korytarzach szkoły będą szpanowały i tłukły się niemiłosiernie. No BRAWO !!!!!!
~ta ja 14-03-2013 10:42
jasne niedość ze to najwieksza patologia jesli chodzi o gimnazjia to jeszcze strzelać ich będą uczyć a w liceum kurs z uprawy ziola i kradziezy samochodów co by byli przygotowani do dorosłego życia.
~nowy OHP 17-03-2013 13:25
a gdzie j. polski, matematyka czy historia? lepiej mieć niedouczonych lecz sprawnych bo myślenie nie należy do obowiązków .
~+ 1/2 etatu 17-03-2013 13:32
Podziwiam kreatywność w znajdowaniu źródeł dodatkowego zarobku przez struktury miejskie. Tylko czy nauczyciele nowych przedmiotów będą posiadali kwalifikacje do nauczania?
~erwin 5-04-2013 22:32
Ta klasa jest bardzo dobrym pomysłem będę się starać dostać do tej klasy.
~ 30-05-2013 22:15
W szkole 4 jest przemoc wyłudzanie pieniędzy nikt nie może sobie poradzić z uczniami a nową klasę chcą otwierać żałosne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group