Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 7249
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą strzelać i pływać w Gimnazjum nr 4

Środa, 13 marca 2013, 10:15
Aktualizacja: 16:01
Autor: Angela
Jelenia Góra: Będą strzelać i pływać w Gimnazjum nr 4
Fot. Angela
Samoobrona, strzelanie, pływanie, prawo czy ochrona środowiska – to tylko niektóre z zajęć, w których będą uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze, gdzie od września br. powstanie klasa mundurowa. W jeleniogórskim Ratuszu podpisano dzisiaj (13.03) porozumienia między szkołą, a strażą miejską, która będzie prowadziła część zajęć z gimnazjalistami.

Na początku będzie to jedna klasa mundurowa, maksymalnie 28-osobowa. Rekrutacja rozpocznie się na początku przyszłego miesiąca, 15 kwietnia chętni przejdą testy sprawnościowe, a dzień później – testy psychologiczne.

- Już mam 11 podań do tej klasy – mówi Beata Toczek, dyrektor Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze – i cały czas uczniowie podstawówek pytają o ten nowy kierunek. Pomysł okazał się trafiony – dodaje dyrektorka.

Obecnie napisane zostały już programy zajęć. A wszystko zaczęło się od apelu prezydenta miasta do dyrektorów szkół o tworzenie nowych, atrakcyjnych kierunków szkolenia, które przyciągną młodzież do Jeleniej Góry.

- Młodzież wybierając kierunek nauczania, szuka czegoś dodatkowego, poza podstawowym programem – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Myślę, że możliwość uczenia się w klasie pod patronatem straży miejskiej z tymi dodatkowymi elementami znajomości prawa, umiejętności strzeleckich i innych to dobry pomysł. Bardzo się cieszę, że pani dyrektor podjęła tę inicjatywę. Jesteśmy na etapie walki o dzieci, bo od tego zależy możliwość funkcjonowania systemu. Nie chodzi tu o dumpingowe gry, ale o rozszerzanie oferty i zakresu nauczania – dodał prezydent M. Zawiła.

Obecny na spotkaniu Jerzy Górniak, komendant Straży Miejskiej w Jeleniej Górze podkreślał, że część zajęć poprowadzą strażnicy miejscy.

- Uczniowie będą chodzić w mundurach, a zajęcia będą z musztry, samoobrony, taktyki i techniki interwencji. Jako straż miejska będziemy uczestniczyli też w naborze, w prowadzeniu testów sprawnościowych i psychologicznych – mówił komendant Jerzy Górniak. – Czy uczniowie będą mieli gwarancję przyjęcia w przyszłości do straży? Takiej gwarancji nikt dzisiaj nikomu nie da, bo nabór do straży miejskiej jest określony regulaminem i każdy będzie musiał przejść całą procedurę, natomiast ta trzyletnia nauka da im jakieś podstawy, więc będą mieli większe szansę dostania się do naszej służby - dodaje komendant.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group