Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8071
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będą pieniądze na Festiwal Teatrów Wędrujących

Środa, 21 lipca 2010, 16:08
Aktualizacja: 16:16
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Będą pieniądze na Festiwal Teatrów Wędrujących
MFTU w lepszych czasach – lata 90. XX wieku i namiot cyrkowy Compagnie Jo Bithume z Francji. Dziś jest w tym miejscu znajduje się Pasaż Grodzki w budowie.
Fot. TEJO
Urząd marszałkowski zgodził się na przeniesienie tegorocznej dotacji dla Teatru im. Norwida na organizację wielkiego święta teatrów ulicznych w przyszłym roku. Niebagatelna kwota to ponad 350 tysięcy złotych.

Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego przyznano placówce już w tym roku. Jednak – ponieważ wcześniej miasto nie zadbało o zabezpieczenie promesą tego wsparcia – na wykorzystanie kwoty w tym sezonie było już za późno ze względów organizacyjnych. Teatr im. Norwida wnioskował więc o prolongatę i możliwość realizacji projektu za rok. – Zarząd województwa przystał na takie rozwiązanie – poinformował nad Jerzy Łużniak, wicemarszałek dolnośląski.

Tak oto za rok Teatr im. Norwida będzie gospodarzem sporej imprezy, która swoim zasięgiem obejmie nie tylko ulice Jeleniej Góry, lecz także trakty sąsiednich miejscowości. Nawiąże tym samym do złotych czasów Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych, kiedy święto sztuki ulicy oklaskiwano także w większych i mniejszych miastach dawnego województwa jeleniogórskiego.

Dyrektor naczelny i artystyczny Teatru im. Norwida Bogdan Koca zapowiedział w czerwcu, że przygotowania do przyszłorocznego festiwalu ruszą już podczas tegorocznych wakacji, aby mieć gwarancję ściągnięcia do Jeleniej Góry i okolic możliwie najciekawszych przedstawień i doborowych wykonawców. Rozliczenie projektu przewidziano na październik przyszłego roku.

Póki co – w tym roku – miłośnikom teatrów ulicznych pozostaje festiwal w tradycyjnej formie, który zacznie się już na początku sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group