Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8743
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą nowe miejsca pracy w Zakładzie Drzewnym w Jeleniej Górze

Wtorek, 17 kwietnia 2012, 8:48
Aktualizacja: Środa, 18 kwietnia 2012, 7:44
Autor: agrzywacz
Jelenia Góra: Będą nowe miejsca pracy w Zakładzie Drzewnym w Jeleniej Górze
Fot. Angela
Niebawem w Jeleniej Górze ruszy nowa hala produkcyjna skrzyń Zakładów Drzewnych z Dobiegniewa, a wraz z nią około 40 staży, a następnie miejsc pracy głównie dla stolarzy. Spółka jest na jeleniogórskim rynku od lipca 2011 roku i cały czas rozwija swoją działalność. Obecnie zatrudnia około 60 osób.

Wczoraj w Zakładach Drzewnych w Jeleniej Górze odbyła się konferencja prasowa z udziałem dyrektora zakładu Jarosława Zielińskiego, Marcina Zawiły prezydenta Jeleniej Góry oraz Urszuli Filipczuk, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze.

- Zakłady Drzewne produkują skrzynie dla silników i części samochodowych dla takich firm, jak Mercedes, Audi, Volkswagen i od czerwca 2011 roku dla firmy MAN. Pierwsza część firmy jest na północy Polski w Dobiegniewie. W pewnym momencie zapadła decyzja o rozwoju firmy na południe Polski. W Jeleniej Górze jesteśmy od lipca 2011 roku.
Funkcjonujemy w hali o powierzchni około 3 tys. m kw. i zatrudniamy około 60 osób. Obecnie negocjujemy dobre miejsce, gdzie w najbliższym czasie będziemy mogli rozwinąć zakład, jesteśmy zainteresowani halami w okolicy o pow. około 2,5 tys. m kw. Sam jestem z Jeleniej Góry i wiedziałem, że jest tu ciężko z pracą. Jako firma cały czas się rozwijamy i mamy ogromne plany na rozwój i to w krótkim czasie. Już rozmawialiśmy z PUP- em, z którym wzorowo nam się współpracuje na temat stażów finansowanych z pieniędzy unijnych dla około 40 osób, które następnie zostaną u nas zatrudnione na stałe. Bardzo dziękuję zarówno władzom miasta za szybkie działanie oraz powiatowemu urzędowi pracy, który działa bardzo profesjonalnie i ekspresowo – mówił Jarosław Zieliński, dyrektor Zakładów Drzewnych w Dobiegniewie.

Prace w nowej hali znajdą przede wszystkim stolarze, których na jeleniogórskim rynku nie brakuje.

- Obecnie zakład wyraził zgodę do uczestniczenia w specjalnym programie unijnym organizacji staży dla ludzi do 30 roku życia oraz powyżej 50 roku życia. 40 nowych miejsc pracy to na realia jeleniogórskie dużo. Stopa bezrobocia w Jeleniej Górze oscyluje od 9,8 do 10 procent. Jesteśmy trzecim powiatem z najniższą stopą bezrobocia. Cieszymy się z tego i ciężko pracujemy na to, by niebyła ona wyższa – mówiła Urszula Filipczuk, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze. W minionym roku w ramach funduszu pracy otworzonych zostało ponad 170 miejsc pracy, powstało też ponad 300 nowych zakładów pracy.

Prezydent Marcin Zawiła podkreślał, że nowa inwestycja jest dla miasta niezwykle ważna.

- Bez inwestorów, podatków i miejsc pracy nie ma stabilnego budżetu miasta, stąd tak cenne jest każdy pracodawca – mówił prezydent Marcin Zawiła.

Zakłady Drzewne w Dobiegniewie są firmą córką niemieckiej rodzinnej firmy Fürstenberg Holz z siedzibą w Niemczech, a jego właścicielem jest książę Fürstenberg. Firma produkuje około 700 produktów, w tym pięć z nich w Jeleniej Górze. Dziennie z jeleniogórskiej hali wyjeżdża około 4-5 transportów po około 80 skrzyń. Pierwszą siedzibą jeleniogórskiego oddziału zakładu była hala przy ul. Karola Miarki. W Dobiegniewie firma zatrudnia około 240 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group