Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15678
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będą mandaty za wraki

Środa, 24 marca 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Będą mandaty za wraki
Fot. ......
Do straży miejskiej napływa coraz więcej zgłoszeń o porzuconych samochodach. Wiele wraków stoi latami w różnych miejscach. Auta złomy są systematycznie rozkradane przez złomiarzy. Właściciel „takiej atrakcji” za zanieczyszczanie miasta zapłaci od 500 do 3 tys. zł.

Kłopot z porzuconymi samochodami to nie lada wyzwanie dla policji i straży miejskiej. Nikt nie chce się do nich przyznać. O ile funkcjonariusze mogą dotrzeć do danych właściciela pojazdu po jego tablicy rejestracyjnej, o tyle pojazdy bez tablic pozostają „bezpańskie” nawet kilka lat. W ostatnich dniach zgłoszono kolejne, od kilku lat porzucone auta m.in. dwa przy ulicy Karkonoskiej i przy Noskowskiego 6 w Jeleniej Górze.

– W obydwu przypadkach wszczęliśmy postępowania wyjaśniające, do kogo należą pojazdy. Sprawdzimy też wszystkie inne porzucane samochody. Skontrolujemy, czy pojazdy są zarejestrowane, a jeśli tak, to czy ich właściciel płaci za nie obowiązkowe ubezpieczenie OC – mówi Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Jelenie Górze.

Kto uchyla się od tego obowiązku, zostanie zgłoszony do funduszu gwarancyjnego, który może nałożyć na nieuczciwego właściciela do trzech tysięcy złotych kary. Jeśli pojazd jest wyrejestrowany, będzie traktowany jako odpad, który należy usunąć i zutylizować. Za niedostosowanie się do naszych poleceń, właściciel może zostać ukarany mandatem karnym do 500 zł

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
694
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group