Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 5 maja
Imieniny: Ireny, Waldemara
Czytających: 12701
Zalogowanych: 95
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kamienna Góra: Będą leżaki w mieście

Czwartek, 26 października 2023, 8:14
Autor: UM Kamienna Góra/Robert Kołodziej
Kamienna Góra: Będą leżaki w mieście
Fot. UM Kamienna Góra
Głosowanie na kamiennogórski Budżet Obywatelski 2024 zostało rozstrzygnięte. Zwyciężył projekt budowy „stref relaksu w mieście”. Poparło go 555 mieszkańców.

W sumie w głosowaniu wzięło udział 861 osób. Kamiennogórzanie mogli wybierać spośród trzech zgłoszonych przez mieszkańców projektów.

Na drugim miejscu znalazła się inicjatywa związana z „utwardzeniem działki przy ulicy Fabrycznej w Kamiennej Górze”. Na ten pomysł zagłosowało 306 osób.

Trzeci projekt „korekta progu zwalniającego na ulicy Młyńskiej” nie uzyskał żadnego poparcia.

Zwycięski projekt zakłada stworzenie w mieście siedmiu stref relaksu.

- Zostaną w nich zainstalowane leżaki miejskie pojedyncze lub podwójne, huśtawko-ławki bujane, stoły do tenisa stołowego oraz tablice edukacyjno-interaktywne dla dzieci. Stworzenie stref relaksu w mieście zapewni mieszkańcom możliwość rozrywki, odpoczynku w ciekawych miejscach oraz podniesie komfort życia mieszkańców – informują pomysłodawcy projektu z inicjatywy Zielona Kamienna Góra.

Rzecznik prasowy kamiennogórskiego urzędu Rafał Święcki poinformował, że mieszkańcy Kamiennej Góry już po raz ósmy decydowali, na co przeznaczyć środki w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Pula środków na realizację w 2024 roku wybranego projektu wyniesie 150 tys. złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

2
15%
Cieszy
2
15%
Hahaha
6
46%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
809
Zofia
37%
Rozalia
14%
Julia
35%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak samodzielnie nauczyć się angielskiego?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
112
Zderzenie motocykla z BMW na ul. Wolności. Motocyklista trafił do szpitala
 
Aktualności
Żurawie pod Śnieżką znów dają o sobie znać. Wiosenny spektakl w Karkonoszach
 
Aktualności
Z kotem na Śnieżkę
 
Aktualności
Dla każdego coś dobrego na Placu Ratuszowym
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group