Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 7430
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będą grupowe zwolnienia w Jelfie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 12 grudnia 2011, 8:02
Aktualizacja: Wtorek, 13 grudnia 2011, 7:54
Autor: Angela
Fot. Angela
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa wszczęło procedurę grupowych zwolnień pracowniczych. Ile osób straci prace i kiedy? Na takie pytanie prezes spółki Marek Wójcikowski nie udziela odpowiedzi.

Szef Jelfy mówi tylko tyle, że proces zwolnień grupowy trwa i jest prowadzony zgodnie z polskim prawem, co oznacza, że przed podjęciem decyzji o wypowiedzeniach umów pracownikom, prowadzone są rozmowy i konsultacje ze związkami pracowniczymi działającymi w Jelfie.

Plany zwolnień zgłoszono również do powiatowego urzędu pracy. W oficjalnym komunikacie czytamy, że została także przeprowadzona procedura konsultacji planowanych zwolnień grupowych z działającą u pracodawcy radą pracowników.

– Nie wiem kiedy zakończy się ta procedura. Nie mogę też powiedzieć ile osób straci pracy i od kiedy oraz co jest powodem tych zwolnień – mówi prezes Marek Wójcikowski, prezes zarządu spółki Jelfa.

Niepokoje pracowników, którzy obawiali się utraty pracy, miały swój początek już w maju br. kiedy Sanitas AB, były właściciel jeleniogórskiej Jelfy, został sprzedany kanadyjskiej firmie Valeant Pharmaceuticals za kwotę około 314 mln euro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (118) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group