Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3849
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będą bezpłatne warsztaty dla firm

Środa, 4 czerwca 2014, 8:05
Aktualizacja: 8:08
Autor: Org
Jelenia Góra: Będą bezpłatne warsztaty dla firm
Fot. Organizator
W ramach Akademii Przedsiębiorcy w Jeleniej Górze odbędą się w przyszły czwartek (12.06) w hotelu Mercure bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców. Poprowadzą je specjaliści, którzy skuteczność swoich metod sprawdzili w ekstremalnych warunkach wojennych. Generał Roman Polko i major US Army, Rocco A. Spencer pokażą, że to nie siła decyduje o zwycięstwie.

Tegoroczna edycja Akademii odbędzie się pod hasłem: „Strategia zwycięstwa na biznesowym polu walki”. Strategie i metody na co dzień wykorzystywane w siłach zbrojnych zostaną przełożone na narzędzia zarządzania, motywacji i przywództwa, które pozwolą osiągnąć sukces w biznesie.

Major Rocco A. Spencer to oficer US Army, który w trakcie warsztatów, będzie odwoływał się do historycznych przykładów ukazujących kluczowy wpływ właściwego przywództwa na zwycięstwa. Pokaże w jaki sposób wiara, zaangażowanie, odpowiedzialność za realizację misji, przekonanie o tym, że zespół, którym się dowodzi ma wielką wartość mogą zmienić historię. „Tytuł szefa nadaje firma, tytuł lidera nadaje zespół” - Major przedstawi różnicę, między tymi pojęciami, które tylko na pozór są tożsame. Pokaże jakimi cechami powinien wyróżniać się prawdziwy lider i jak ważne jest poznanie psychologii przywództwa. Dobre przywództwo, zdaniem Rocco A. Spencera, decyduje o zwycięstwie nie tylko w wojsku, czy sporcie, ale i biznesie. Major pokaże, że prawdziwy lider to ktoś więcej niż tylko sprawny manager. Warsztaty obejmą też zagadnienia związane z budowaniem strategii przedsiębiorstwa, tworzenia wizji i misji firmy, jako procesu wypracowywania podstawowych zasad jej funkcjonowania. Ważnym elementem będzie też motywowanie zespołu i ukazanie, że jest on lustrzanym odbiciem każdego lidera – pozwala na rozwijanie swoich kompetencji, gdyż pokazuje nie tylko jego zalety. Poruszone też zostaną kwestie budowania struktury sprzedaży i zdobywania klientów. Major Rocco A. Spencer służył w wojskach powietrzno-desantowych. W czasie służby sprawował różne funkcje dowódcze, m.in.: dowódcy plutonu, dowódcy kompanii, oficera ds. operacji i wywiadu w sztabie batalionu i dywizji. Po zakończeniu służby pracował jako konsultant ds. HR w firmie AT&T. W roku 2002 przeprowadził się do Polski, a w 2006 założył Leadership Source. Ukończył historię i nauki polityczne w Milton College. W czasie studiów uczestniczył w kursie oficerskim i uzyskał promocję na pierwszy stopień oficerski Armii Stanów Zjednoczonych.

Organizatorami Akademii Przedsiębiorcy są: Bank Zachodni WBK oraz Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych. Zwiastun warsztatów można obejrzeć na: http://www.youtube.com/watch?v=0L-74WpEgAw

Szczegóły i rejestracja na stronie Akademii Przedsiębiorcy: www.akademia-przedsiebiorcy.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group