Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 5942
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rajd Karkonoski: Bębenek dobrze przygotowany do startu w Karkonoszach, zaczynamy wielkie ściganie

Piątek, 10 czerwca 2011, 7:44
Aktualizacja: 23:08
Autor: MDvR
Rajd Karkonoski: Bębenek dobrze przygotowany do startu w Karkonoszach, zaczynamy wielkie ściganie
Fot. użyczone
W środę w pobliżu miejscowości Pilchowice odbyły się kolejne testy zespołu Platinum Rally Team, przed Rajdem Karkonoskim, trzecią rundą Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Michał Bębenek sprawdzał set-up zawieszenia swojego Mitsubishi Lancera Evo X R4, które bazowo zostało ustawione na poprzednich testach w Rajbrocie pod koniec maja. Odcinek testowy o długości około 3 km zdaniem kierowcy miał charakter zbliżony do trasy tegorocznego rajdu. Okazało się, że niemal wszystkie ustawienia auta są na tyle dobre, że dokonano jedynie drobnych korekt.

Samochód fantastycznie zachowuje się na nierównej nawierzchni. Moje odczucia są bardzo pozytywne. Podczas testów ćwiczyliśmy także punkty hamowania i trenowaliśmy jazdę w szybkich zakrętach. Praca zespołu wykonana w ostatnich tygodniach zaowocowała jeszcze lepszym prowadzeniem się rajdówki. Odcinek testowy bardzo dobrze odzwierciedlał trasę Rajdu Karkonoskiego. Był techniczny a w niektórych fragmentach szybki. Miejscami, aby pojechać naprawdę szybko, trzeba wykazać się sporą odwagą. Lubię ten rajd i myślę, że jesteśmy do niego dobrze przygotowani – wyznaje Michał Bębenek

Wydaje się, że solidnie przetestowaliśmy Evo X przed startem w Rajdzie Karkonoskim. Auto bardzo dobrze się prowadzi, zawieszenie niemal perfekcyjnie wybiera wszelkie nierówności. Teraz pozostało nam jedynie przejechać w jak najlepszym tempie całą trasę. Zapraszamy wszystkich kibiców rajdowych w najbliższy weekend do Jeleniej Góry – dodaje Grzegorz Bębenek

Kroniki Rajdu Karkonoskiego ukażą się na antenie TVP1 w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę, tuż po głównym wydaniu Wiadomości o godz. 20.00. Materiały filmowe z rajdu będą też dostępne na portalu: www.rsmp.info.

Wszystkich kibiców zapraszamy już dziś na odcinek testowy, który rozgrywany będzie w godzinach 13.00 – 16.00 na trasie Nielestno – Czernica. Prezentacja zawodników i ceremonia startu odbędzie się od 19.15 a Placu Piastowskim w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group