Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 10 kwietnia
Imieniny: Małgorzaty, Michała
Czytających: 22747
Zalogowanych: 88
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poznań/ JELENIA GÓRA: Beata Sawicka: albo kaucja, albo areszt

Poniedziałek, 19 listopada 2007, 18:01
Aktualizacja: 18:03
Autor: TEJO
Poznań/ JELENIA GÓRA: Beata Sawicka: albo kaucja, albo areszt
Fot. AGA
Trzysta tysięcy złotych poręczenia majątkowego musi w ciągu tygodnia wpłacić Beata Sawicka, była posłanka PO, oskarżona o przestępstwa korupcyjne. Jeśli nie zapłaci – trafi do celi.

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że Sąd Okręgowy w Poznaniu zmienił zaskarżone przez prokuraturę postanowienie Sądu Rejonowego w sprawie Beaty Sawickiej o niezastosowaniu aresztu.

W ciągu 7 dni Sawicka ma wpłacić 300 tys. złotych. Jeżeli to poręczenie majątkowe zostanie wpłacone w tym terminie, aresztowanie nie będzie stosowane. Jeżeli Beata Sawicka nie wpłaci tej kwoty, wówczas sąd będzie zmuszony zastosować wobec niej ten środek zapobiegawczy – informuje PAP.

Poznański Sąd Rejonowy uznał, że wystarczającymi środkami zapobiegawczymi zastosowanymi wobec Sawickiej będą zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.
Tymczasem sąd okręgowy podkreślił, że zakaz opuszczania kraju będzie środkiem iluzorycznym, gdyż w grudniu Polska wchodzi do strefy Schengen.

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
44
Tak - świetny pomysł
71%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
20%
Nie mam zdania
9%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego „tanie auto” często wychodzi drożej? Pułapki branży moto
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Pogoda
Zima nie odpuszcza...
 
Inne wydarzenia
Mordercza walka, Śnieżka na trasie prestiżowego ultramaratonu
 
Kilometry
Utrudnienia na Bankowej
 
112
Zderzenie w Jeżowie Sudeckim
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group