Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2237
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bazar pod arkadami

Czwartek, 9 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 9 sierpnia 2007, 6:52
Autor: rylit/ TEJO
Jelenia Góra: Bazar pod arkadami
Fot. rylit
Prymitywny handel drażni samorządowców, którzy… sami pozwalają na taką działalność.

Liczba handlujących w sposób przypominający wczesne lata 90-te (rozkładane stoliki turystyczne i niezbyt wyszukany towar) zamiast spadać, rośnie. I to w reprezentacyjnym miejscu Jeleniej Góry – pod arkadami placu Ratuszowego tuż przy wejściu do galerii Biura Wystaw Artystycznych.

Dla zainteresowanego obejrzeniem ekspozycji w BWA miasto „rezerwuje” także inną wystawę: bluzek, swetrów, majtek i innego rodzaju odzieży, którą handlowcy rozkładają na turystycznych meblach w cieniu podcieni.

– Próbowaliśmy interweniować u władz miasta, ale na próżno, bo wszystko jest zgodne z prawem – mówi Grzegorz Jędrasiewicz z BWA. – Handlujący mają zezwolenia i nikt nic im nie może zrobić – dodał.

Widoku komentować nie trzeba. Wystarczy ironiczny uśmieszek niektórych przechodniów na widok tego prymitywnego bazaru w samym centrum miasta. Co ciekawe, takiemu wizerunkowi przeciwni są także radni oraz prezydent Jeleniej Góry.

Kłopot w tym, że to właśnie magistrat bez żadnej wątpliwości wydaje pozwolenia na handel przy ratuszu. Od wrażeń estetycznych ważniejsze są złotówki z placowego. Suma zapewne niewielka, ale zawsze zasili budżet miasta.

– Nikt nie mówi, żeby zakazać handlowania na rynku. Przecież można sprzedawać regionalne pamiątki i wyroby promujące nasz region, w jakichś stylizowanych straganach – mówi Michał Skorupski, który w środę spacerował po placu Ratuszowym. – Tymczasem ludzie z wielkimi torbami i rozkładanymi stolikami przypominają handlowe wycieczki z Rosji lub emigrantów w Wietnamu – dodał.

O niewyszukanym handlowaniu warzywami, ciuchami, grzybami, jagodami oraz skórami z baranów i pamiątkami z Tatr na placu Ratuszowym już wspominaliśmy. Sprawa pozostała bez echa. O problemie jest głośno podczas każdej prezydenckiej kadencji. Niestety, brakuje skutecznej decyzji, aby go raz na zawsze rozwiązać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group