Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5187
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: Bardzo długi weekend, więcej zagrożeń na drogach

Sobota, 8 listopada 2008, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: TEJO
Aż cztery dni wolnego w związku z przypadającym we wtorek Dniem Niepodległości da okazję wielu zmotoryzowanym do wyjazdów za miasto. Policja spodziewa się wzmożonego ruchu i związanego z tym ryzyka wypadków i kolizji.

Długi weekend oznacza możliwość zaistnienia na drogach sytuacji niebezpiecznych, powodowanych przez nieodpowiedzialnych kierowców. Przez pośpiech, nieuprzejmość czy np. zwykłą arogancję, wywołują oni swoją niebezpieczną jazdą sytuacje drogowe zagrażające bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Kierowcy jeżdżą za szybko, nierzadko pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, lekceważą znaki drogowe i przepisy. Dodatkowym utrudnieniem jest fatalna pogoda: od sobotniego poranka siąpi deszcz a widoczność jest ograniczona.

Dlatego należy się spodziewać na drogach większej liczby patroli drogowych, które już od wczoraj (piątek) prowadzą działania pod kryptonimem „Listopadowy weekend”. – Nadrzędnym celem akcji będzie ułatwienie ruchu pojazdów oraz zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży – mówi nadkom. E. Bagrowska. Policjanci będą surowo karać łamiących przepisy. Szczególną uwagę zwrócą na zmotoryzowanych i rowerzystów jadących pod wpływem alkoholu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group