Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9808
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bank wchodzi do gry

Sobota, 24 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 19:45
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Wybudowany za grube miliony parking popada w ruinę. – To ulubione miejsce pijaków i narkomanów – mówią mieszkańcy sąsiednich budynków. W sądzie toczy się spór o to, kto jest jego właścicielem
Młodzież siedzi tam do późnej nocy – mówi Mirosława Łańduch, mieszkanka sąsiedniego budynku. – Hałasują, aż strach tam podejść.

Parking przyciąga także alkoholików i narkomanów. Karolina Misiewicz widziała, jak złodzieje wynosili z budynku, w którym jest parking, metalowe przedmioty. Z tyłu obiektu powybijane są szyby w oknach i drzwiach. Wandale zniszczyli też latarnie.

Złodzieje wycięli metalową kratkę zabezpieczającą przed wejściem niepożądanych osób. W ubiegłym tygodniu ktoś ukradł kilkanaście metrów kabla elektrycznego.
Mieszkańcy narzekają, że straż miejska – której siedziba mieści się kilkadziesiąt metrów dalej – nie reaguje na wezwania.

Wystosowaliśmy kilkanaście wniosków do sądu o ukaranie właściciela za niezabezpieczenie posesji oraz bałagan wokół obiektu – mówi Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Nie możemy wejść do budynku, bo jest on czyjąś własnością. Chyba że w środku będzie np. awantura. Wtedy podejmiemy interwencję.

Nie możemy porozumieć się z właścicielem, bo jest on nieuchwytny. Ale jest szansa, że parking zostanie ponownie otwarty – mówi Józef Sarzyński, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
O zabranie obiektu firmie Parking 2000 stara się Bank Hipoteczny SA z siedzibą w Warszawie. Miałby go przejąć w zamian za niespłacone raty kredytów i odsetki od nich.

Przedstawiciele banku zwrócili się do władz miasta z pismem, w którym potwierdzają chęć otwarcia obiektu. W przyszłości zamierzają też wybudować centrum handlowe.
Władze miasta spotkają się z przedstawicielami banku w najbliższy piątek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
392
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group