Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3956
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Bałtyk – Karkonosze Tour od wtorku

Poniedziałek, 16 maja 2016, 13:25
Aktualizacja: 13:32
Autor: ts
Region: Bałtyk – Karkonosze Tour od wtorku
Fot. Archiwum Starostwa
17 maja (wtorek) w Kołobrzegu rusza XXIV edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour 2016, rozgrywanego w klasie 2.2 UCI Europe Tour, na którego trasie wystartuje 132 zawodników z 19 zespołów zawodowych i reprezentacji narodowych. Wyścig zakończy się w Karpaczu.

XXIV Międzynarodowy Wyścig Kolarski Bałtyk – Karkonosze Tour będzie składał się z sześciu etapów, których łączna długość wynosi 760 km. Tradycyjnie pierwsze dni wyścigu będą polem do popisu dla sprinterów. O Klasyfikacji Generalnej decydować będzie tradycyjna „czasówka” Kowary – Przełęcz Okraj oraz VI królewski etap Piechowice – Karpacz, na którym rozegrane zostaną 4 Górskie Premie m.in. w Michałowicach, Przesiece, Borowicach i na Przełęczy Kowarskiej.

Poszczególne etapy wyścigu:

Prolog: Kołobrzeg (szybka runda dla sprinterów 1100 m)
I etap: Kołobrzeg – Chociwel (etap dla sprinterów)
II etap: Kościan – Opalenica (etap dla sprinterów)
III etap: Zbąszynek – Zbąszynek (etap dla sprinterów)
IV etap: Kożuchów – Lubań (etap dla zawodników lubiących „klasyki”)
V etap: Kowary – Przełęcz Okraj (etap dla górali, jazda na czas)
VI etap: Piechowice – Karpacz (etap dla górali)

Kolarze powalczą o następujące koszulki:
ŻÓŁTA Związek Gmin Karkonoskich – Klasyfikacja Generalna
ZIELONA QUEST– Klasyfikacja Górska
NIEBIESKA Hotel DUET Goleniów– Klasyfikacja Sprinterska

Dwa ostatnie, decydujące etapy odbędą się w naszym powiecie.
V ETAP KOWARY – PRZEŁĘCZ OKRAJ
Tradycyjna czasówka Kowary – Przełęcz Okraj na dystansie 11,6km, ze średnim nachyleniem 5,1% i maksymalnym 12 %. Etap ten już od kilku lat rozstrzyga o kolejności zawodników w Klasyfikacji Generalnej. W 2015 roku ten etap wygrał Mateusz Taciak z CCC Sprandi Polkowice.
Start Kowary ul. 1 Maja godz. 9:00
Przyjazd ostatniego zawodnika na Przełęcz Okraj 11:00

VI ETAP PIECHOWICE – KARPACZ
Królewski etap tegorocznego wyścigu. Wyjazd z Piechowic poprzedzony trzema okrążeniami po ulicach Piechowic 2000m każde. Po małych rundach w Piechowicach zawodnicy jadą na rundę Piechowice – Michałowice – Piechowice gdzie w Michałowicach będzie rozegrana Premia Górska jak również w Piechowicach Lotna Premia. Z Piechowic wyścig jedzie na Lotną Premię w Podgórzynie by potem skierować na Przesiekę na najcięższy podjazd tegorocznej edycji wyścigu gdzie na Drodze Sudeckiej będzie Premia Górska następnie po zjeździe, podjazd na kolejna Premię Górską w Borowice DW „Limba”. Następnie z Borowic wyścig jedzie na Lotną Premie do Kowar i dalej trasą „czasówki” dojeżdża do Premii Gorskiej na Przełęczy Kowarskiej z której główną drogą przez Kowary dojedzie do Karpacza. Meta w Karpaczu zlokalizowana na deptaku na ul Konstytucji 3 maja. poprzedzona zostanie trzema rundami ulicznymi z Lotnymi Premiami. W 2015 roku wygrał Kamil Zieliński z Mexller.
Start Piechowice ul 1 Maja godz. 15:30
Meta Karpacz ul Konstytucji 3 Maja godz. 17:45

Organizatorem wyścigu jest Towarzystwo Kolarskie „Karkonosze Tour” w Jeleniej Górze.
Głównym Sponsorem wyścigu jest Związek Gmin Karkonoskich.
Oficjalnymi Sponsorami są: Hotel Duet Goleniów, QUEST Jelenia Góra, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Powiat Jeleniogórski.

Sponsorami wyścigu są: Firma Szymczak Maszewo, DGE Drukarnia Cyfrowa, e-Monaco Wrocław, IT Project Wrocław, Rotary Club Karpacz Karkonosze, Opalenicka Izba Gospodarcza, Pałac nad Jeziorem Chociwel, Ratownictwo Medyczne Daniel Żmuda, Łużyckie Centrum Rozwoju.

Samorządy wspierające wyścig: Urząd Miasta Kołobrzeg, Urząd Miasta Tychowo¸ Urząd Gminy Brzeżno, Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Urząd Miasta Łobez, Urząd Miasta Chociwel, Urząd Miasta Kościan, Starostwo Powiatowe w Kościanie, Urząd Miasta w Krzywiniu, Urząd Miasta w Śmiglu, Urząd Gminy Kamieniec, Urząd Miasta Nowy Tomyśl, Urząd Gminy Kuślin, Urząd Miasta Opalenica, Urząd Miasta w Zbąszynku, Urząd Miasta Babimost, Urząd Gminy Trzebiechów, Urząd Gminy Bojadła, Urząd Miasta Kożuchów, Urząd Gminy Siedlisko, Urząd Miasta Nowogrodziec, Urząd Miasta Lubań, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Miasta Kowary, Urząd Miasta Piechowice, Urząd Miasta Karpacz

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group