• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 2:10
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 4444
  • Zalogowanych: 6
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Bałagan przy Powstańców Śląskich

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 8 października 2010, 7:45
Aktualizacja: 7:46
Autor: Angela
Fot. Angela
Upomnienie od zarządu dróg oraz minusa od mieszkańców za remont ulicy Powstańców Śląskich dostało Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, wykonawca prac. Powodem były nieprzejezdne drogi oraz rozkopane chodniki, a także brak oznakowania i porządku na placu budowy.

Zgodnie z obietnicami, jakie kierownik budowy złożył dyrekcji miejskiego zarządu dróg i mostów, na remontowanej ulicy Powstańców Śląskich teraz ma być coraz lepiej. W ostatnim czasie sposób realizacji zadania dawał jednak sporo do życzenia. Wówczas mieszkańcy ulicy i właściciele firm złożyli skargę na wykonawcę. O pomoc poproszono też naszą redakcję.

– To co się na niej dzieje, woła o pomstę do nieba. Wykonawcy myślą, że jeśli droga i chodniki są remontowane, to nie ma żadnego obowiązku by utrzymywać ją w stanie użytkowania. Prace kanalizacyjne zajmują 3/4 jezdni i by je ominąć trzeba jechać samochodem po chodniku – mówi Ryszard Filipowicz, mieszkaniec ulicy Powstańców Śląskich.

– Chodniki natomiast w miejscach, gdzie wymieniane są słupy oświetleniowe są całkowicie zerwane, bo wykonawcy nie chciało się asfaltu wyciąć piłą, tylko po prostu go wyrwał. Ludzie nie chodzą już chodnikiem, gdzie nietrudno jest skręcić nogę, ale ulicą. Po zmierzchu i w ciemnościach nie ma nawet szans, żeby nie wpaść w jakąś dziurę albo nie nadepnąć na wystający kamień. Największy problem mają jednak rodzice z wózkami, z którymi muszą przejeżdżać środkiem ulicy narażając swoje życie i życie swoich dzieci – dodaje pan Ryszard.

Po wpłynięciu skarg na miejsce pojechał Jerzy Bigus, zastępca dyrektora miejskiego zarządu dróg i mostów w Jeleniej Górze. Ocenił on sytuację i pouczył wykonawcę.
- Wysłaliśmy pismo do Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z Jeleniej Góry wzywając go do wypełnienia warunków umowy, w której były m.in. zapisy o wprowadzeniu na czas prac organizacji ruchu zastępczego, ustawienie oznakowań dla kierowców czy utrzymanie porządku i drożności komunikacyjnej zarówno dla zmotoryzowanych, jak i pieszych. Otrzymaliśmy obietnicę, że wykonawca wykona nasze zalecenia. Będziemy to na bieżąco monitorować – mówi Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~JG2 8-10-2010 8:24
Patrząc na ilość i tępo pracowników to do zimy nie zdążą!!!
~miejscowy 8-10-2010 8:47
JG2 - odróżniaj tempo od tępoty Ty tępaku ! ! ! ! !
~g.niedzielny 8-10-2010 9:22
'dramatyczne' to foty ... może ktoś mi wytłumaczy o co cho? bo nie dopatrzyłem się niczego strasznego w tych pracach modernizacyjnych. A remont zawsze wiąże się z niedogodnościami.
~Any 8-10-2010 10:41
Faktycznie"g.niedzielny" ja też nie widzę nic groźnego na tych zdjęciach. Ta ulica przed remontem wcale nie wyglądała lepiej. Niech się cieszą, że coś tam się dzieje. Toż to koniec świata.
~baraky 8-10-2010 23:14
noo na barakach jest git :D hehehehe
~ 9-10-2010 7:32
Jestem wstrząśnięty dramatem mieszkańców... Zdjęcia idealnie pokazują tę hekatombę... Niech ktoś zorganizuje zbiórkę pieniędzy i paczek żywnościowych, na litość boską!!!!!
~bezrobotny 9-10-2010 14:14
Dziwię się bardzo,że tej firmie zlecono remont ulicy.Za tą firmą ciagnie się smród związany ze ścieżką rowerową na grzybek.Pan Bigus winien o tym wiedzieć.Najzabawniejsze jest to i ciekaw jestem jak to Bigus pouczał wykonawcę.Osobiście jestem zdania ,że czas najwyższy na zmiany peronalne w zarządzie.
~do bezrobotn 9-10-2010 19:05
Posłuchaj jak nie wiesz kto robił Ścieżkę na Grzybek to nie wypowiadaj się. Ścieżkę Robił Zakład Budowy Dróg i Mostów A. Meller a obecnie Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. A tu piszą o Jeleniogórskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych. Tak więc popatrz jedna literka a jaka różnica!!!!!!!
~Dr. 9-10-2010 19:29
Bo wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki:)
~Dr. 9-10-2010 22:41
Bo wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group