Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7135
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Bal w operze” warsztatowo

Czwartek, 28 czerwca 2018, 11:13
Aktualizacja: Piątek, 29 czerwca 2018, 9:26
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Bal w operze” warsztatowo
Fot. Przemek Kaczałko
W Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbył się pokaz warsztatowy Teatru Verbum, składającego się z seniorów kochających sztukę teatralną, będących pod opieką Krzysztofa Rogacewicza. Zaprezentowano fragmenty „Balu w oprze” Juliana Tuwima. Premiera zaplanowana jest na jesień.

Jeleniogórski aktor i reżyser wziął na warsztat poemat, który miał być sprzeciwem Tuwima wobec rodzącego się w latach 20. XX wieku faszyzmu i sanacji, a nawet zezwierzęcenia ówczesnego świata.

- Chodzi o to, aby moi aktorzy – dorośli ludzie, w większości babcie i dziadkowie – zobaczyli, że tekst poetycki, który jest zupełnie nieteatralny można spróbować przetworzyć – powiedział Krzysztof Rogacewicz. - Aktorzy Teatru Verbum mają za zadanie przyzwyczaić się do innej formy. Poznajemy tutaj formy klasyczne, teatr absurdu, ale też poezję – dodał reżyser, który podkreśla, że osobom dojrzałym trudno jest się przełamać w różnych sytuacjach, ale właśnie nad tym pracują, odkrywają teatr, bo większość z nich nie miała wcześniej nic wspólnego z teatrem.

W katastroficznym poemacie Juliana Tuwima, w interpretacji reżysera Krzysztofa Rogacewicza, zagrali: Nina Znamienkiewicz, Alicja Solik, Alicja Granda, Andrzej Gwiaździński, Joanna Dawidowicz i Krzysztof Witkowiak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group