Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12894
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bajkowe soboty w plenerze za nami

Wtorek, 23 sierpnia 2016, 7:34
Aktualizacja: 8:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Bajkowe soboty w plenerze za nami
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (20.08) w Parku Norweskim odbyła się ostatnia z cyklu plenerowych Bajkowych Sobót, organizowana w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 przez Cieplickie Centrum Kultury – Przystań Twórczą. Za każdym razem setki osób spędzały bardzo miłe popołudnie.

Lipcowe i sierpniowe soboty za każdym razem przyciągały liczne grono uczestników. - Przewija się jednorazowo około 500 osób. Niektórzy wracają, to nie są cały czas nowe osoby. Część to mieszkańcy, ale jest też mnóstwo turystów – powiedziała Ewelina Marciniak, dyrektorka Przystani Twórczej.

- Duże zainteresowanie imprezą cieszy podwójnie, ponieważ bardzo często rodzice wraz dziećmi uczestniczyli w zabawie. Ostatnio zaczęli nawet malować buzie razem z dziećmi. Dorośli nam się ośmielili i mam nadzieję, że jeśli w przyszłym roku uda nam się pozyskać pieniądze, to będzie jeszcze więcej dzieci i rodzice będą odważniejsi, nie będą stać z boku – dodała E. Marciniak.

W ostatnią Bajkową Sobotę najmłodsi mieli okazję wykonywać z papierowych talerzyków owady. Były pszczółki, biedronki i wiele innych „stworzeń”. - My proponujemy dzieciom co mogą zrobić, a potem się okazuje, że one mają o wiele bogatszą wyobraźnię i ich propozycje są ładniejsze i ciekawsze od naszych – podkreślali organizatorzy.

Przedstawienia i animacje tym razem prowadził Teatr Czerwona Walizka, więc dzieci mogły integrować się poprzez taniec - zabawę z balonami. Tradycyjnie nie brakowało baniek mydlanych i malowania twarzy.

Koniec cyklu imprez w plenerze to nie koniec bajkowych sobót, bowiem przenoszą się one teraz do siedziby Przystani Twórczej (najbliższe 10 i 24 września).

Rozpoczyna się też kolejny cykl, skierowany tym razem do seniorów. „Młodzi duchem”, czyli spotkania Klubu Seniora już od 31 sierpnia. Szczegóły na stronie przystantworcza.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group