Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7317
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Bajkowe mikołajki zorganizowała młodzież z Karpacza

Poniedziałek, 23 grudnia 2013, 7:50
Aktualizacja: 8:03
Autor: ZSP
Karpacz: Bajkowe mikołajki zorganizowała młodzież z Karpacza
Fot. Archiwum Szkoły
– Na koniec roku postawiliśmy sobie ambitny cel: zatroszczyć się o uśmiech dzieci z domu dziecka. Dlatego zorganizowaliśmy Bajkowe mikołajki – piszą uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu.
Do szkoły zawitała około 30–osobowa grupa dzieci i młodzieży z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Jeleniej Górze.

Przybyłych przywitała dyrektor Bogusława Kozłowska oraz przedstawicielka społeczności uczniowskiej Patrycja Wegner. Goście zwiedzili szkołę i halę sportową, w której dzięki pomocy Macieja Łętochy trenującego narciarstwo biegowe i Szymona Borowca reprezentanta szkoły w saneczkarstwie lodowym, mogli wysłuchać charakterystyki tych dwóch dyscyplin. Zapoznali się także z sylwetkami polskich olimpijczyków, którzy rozpoczynali swoją przygodę w sporcie, właśnie w murach karpackiej szkoły. Dowiedzieli się także o osiągnięciach uczniów, którzy wybrali kierunek edukacji w hotelarstwie bądź gastronomii.

Później przyszedł czas na spektakl świąteczny „Elfy – fabryka św. Mikołaja”. Uczniowie z klas: Ia, It, IIa, IIt i IVt w bajecznych elfich strojach przenieśli widzów do pracowni św. Mikołaja, w której panował świąteczny niepokój, związany z przygotowywaniem prezentów dla wszystkich grzecznych dzieci.

Po przedstawieniu zaproszeni goście w towarzystwie bajkowych elfów zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przeplatany różnymi konkursami. Wystąpił też szkolny zespół rockowy „Następny proszę”.
Potem Amelia Lipińska, uczennica klasy III w Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze, zachęcona przez swojego tatę – nauczyciela szkoły w Karpaczu, zagrała na keyboardzie świąteczne melodie.

Na koniec zjawił się Mikołaj, który przyniósł wyczekiwane prezenty. Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie kolęd.

W przygotowaniu imprezy brała udział cała szkoła, wsparli ja także liczni darczyńcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group