Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6493
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bagażnik i giełda przy Lubańskiej pełne podróbek

Poniedziałek, 23 czerwca 2008, 7:42
Aktualizacja: 7:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bagażnik i giełda przy Lubańskiej pełne podróbek
Fot. SC
Funkcjonariusze celni z wydziału zwalczania przestępczości na drodze krajowej nr 3 w okolicach granicy z Czechami, ujawnili w zatrzymanym fordzie mondeo 284 sztuki podrabianych zabawek.

Wśród podróbek znajdowały się m.in. zabawkowe telefony komórkowe, piłki, samochody, motocykle, hulajnogi, karty do gry, portmonetki, naklejki. Niektóre zabawki przedstawiały postaci z bajek, bądź były oznaczone wizerunkiem postaci ze znanych kreskówek dziecięcych.

Zabawki kupiono za grosza na bazarze w Pradze. Były kiepskiej jakości. nasunęły uzasadnione podejrzenie, że kontrolowane przedmioty są wyrobami podrobionymi, a tym samym naruszają prawa właściciela znaków towarowych.

Mieszkaniec Jeleniej Góry, który towar przewoził, przyznał się, że zabawki wiózł do swojej hurtowni i z pełną świadomością zakupił je jako podróbki. Ogółem zatrzymano 284 sztuk zabawek o szacunkowej wartości 1886 złotych.

Jeleniogórscy celnicy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej ujawnili ponadto na terenie giełdy przy ulicy Lubańskiej w Jeleniej Górze 277 sztuk podrobionych płyt DVD o wartości 6648 złotych.
Wraz z płytami zatrzymano sprawcę dystrybucji przedmiotowych płyt: osobę, która od dłuższego czasu była w kręgu naszych podejrzeń jako główny inicjator rozprowadzania płyt na terenie targowiska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group