Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6149
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Bądźcie świadkami Miłości!

Czwartek, 24 grudnia 2009, 15:10
Aktualizacja: Piątek, 25 grudnia 2009, 13:24
Autor: RED
REGION: Bądźcie świadkami Miłości!
Na łamach naszego portalu życzenia świąteczne składa Wam ksiądz Marek Mendyk, biskup pomocniczy Diecezji Legnickiej.
Fot. TEJO
Święta Bożego Narodzenia przypominają szczególne to wydarzenie w historii ludzkości, że Bóg stał się człowiekiem, tzn. wszedł w ludzką historię i zamienił ją w historię zbawienia.

Świadomość tej tajemnicy pozwala nam przeżywać ten fakt w duchu ewangelicznej radości i nadziei na drogach codziennych trudów i trosk.

Treść tegorocznych życzeń podpowiada nam hasło nowego roku duszpasterskiego: „Bądźmy świadkami Miłości”. Słowo „Miłość” pisane z dużej litery przypomina prawdę o Tej szczególnej Miłości, która została nam dana niejako „z góry”, z samego źródła. To Bóg jest Miłością.

Odkrycie tego Daru pozwala nam z jednej strony wierzyć, a nawet mieć pewność, że jesteśmy kochani przez Boga, a z drugiej strony, że On sam – skoro kocha człowieka – to jednocześnie uzdalnia nas do kochania innych ludzi na Jego sposób.

Życzę Redakcji oraz Czytelnikom, aby tegoroczne spotkanie z Nowonarodzonym umocniło serca w wierze i głębszym zrozumieniu tego Daru, abyśmy w Nowym Roku 2010 byli odważnymi „świadkami Miłości”; byśmy też umieli innych zapalać do tego świadectwa. Do życzeń dołączam modlitwę i pozdrowienie.

bp Marek Mendyk

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group