Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11252
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgorzelec: Awaria kolektora w Zgorzelcu – ścieki w Nysie

Sobota, 12 września 2020, 9:09
Aktualizacja: Niedziela, 13 września 2020, 9:52
Autor: WAC
Zgorzelec: Awaria kolektora w Zgorzelcu – ścieki w Nysie
Fot. Wody Polskie
Do awarii kolektora sanitarnego doszło w minioną środę (9.09) przy ulicy Kościuszki w Zgorzelcu. W wyniku awarii część ścieków z kanalizacji sanitarnej należącej do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji NYSA w Zgorzelcu przelewa się do kanalizacji deszczowej, która odprowadza ścieki do Nysy Łużyckiej.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji NYSA w Zgorzelcu po zdiagnozowaniu awarii poinformowało  Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Zgorzelcu, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu Delegatura w Jeleniej Górze, Burmistrza Miasta Zgorzelec oraz Polski Związek Wędkarski Okręg Zgorzelec o zaistniałej sytuacji i podjęciu środków w celu niezwłocznego usunięcia awarii.

Monitorowany jest między innymi potencjalny wpływ na środowisko dopływającego ścieku do Nysy Łużyckiej. Przedstawiciele PWiK NYSA zapewniają że ścieki przedostające się do kanalizacji deszczowej nie zawierają zawiesin stałych, a woda poniżej i powyżej miejsca zrzutu jest stale analizowana pod względem fizyko-chemicznym. Służby apelują jednak, aby nie korzystać z wody w rzece poniżej wspomnianego miejsca zrzutu ścieków do Nysy Łużyckiej w Zgorzelcu. Prace związane z usuwaniem awarii trwają.

Twoja reakcja na artykuł?

3
5%
Cieszy
1
2%
Hahaha
1
2%
Nudzi
4
6%
Smuci
10
16%
Złości
43
69%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
914
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group