Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6207
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Autobusy pod specjalnym nadzorem

Środa, 24 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 24 maja 2006, 18:25
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Autobusy pod specjalnym nadzorem
Fot. Jelonka.com
Nawet dwa tysiące złotych kary może zapłacić nieuczciwy przewoźnik, który nie wydaje biletów pasażerom i nielegalnie korzysta z przystanków. W środę policja dokładnie to sprawdzała. Otworzyła też punkt kontroli autokarów, którymi pielgrzymi pojadą na spotkanie z papieżem Benedyktem XVI.

– Kontrolę przewoźników przeprowadzono, między innymi, na trasach Karpacz – Kowary oraz Lubań – Lwówek Śląski w kierunku Jeleniej Góry – poinformowała kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Uczestniczyli w akcji inspektorzy transportu drogowego oraz urzędnicy skarbowi

Patrole ujawniły uchybienia w prowadzeniu działalności transportowej niezgodnej z uzyskanym zezwoleniem oraz stwierdzili, że przewoźnicy nie wydają biletów osobom korzystającym z przewozu.
Jeden z kierujących zapłacił dwa tysiące złotych kary nałożonej przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Policja zapowiada podobne akcje. Wielu przewoźników informuje, że nielegalna konkurencja korzysta z ich przystanków bez posiadania wymaganych uprawnień.

Funkcjonariusze chcą także ograniczyć zagrożenia związane z korzystaniem z autobusów w dniach pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do Polski.
Dlatego od środy do niedzieli (28 maja) działa punkt kontroli autokarów przy ulicy Obrońców Pokoju na dworcu PKS. Czynny jest w godz. 7 – 9.

Aby policjanci sprawdzili stan techniczny autobusów, uprawnienia kierujących oraz ich stan trzeźwości, organizatorzy wyjazdów do miejsc, które odwiedzi papież, powinni dzwonić pod następujące nr. telefonów: naczelnik sekcji ruchu drogowego KMP w Jeleniej Górze <b> 0-75 7520591, 0-75 7520337 </b>, lub pod numer alarmowy policji <b>997</b>.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group