Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6388
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Autobusami po „hopkach”

Sobota, 26 czerwca 2010, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Autobusami po „hopkach”
Fot. TEJO
Od poniedziałku zmienia się częściowo trasa autobusów nr 1, 25 i C. Z powodu remontu sieci kanalizacyjnej pod ulicą Wyczółkowskiego od skrzyżowania z ul. Wańkowicza do skrzyżowania z ul. Hofmana, pojazdy MZK kursować będą wąską ulicą Morcinka, na której jest kilka ograniczników prędkości.

Tymczasowy przystanek MZK z ul. Wyczółkowskiego przeniesiono na ul. Morcinka. Znajduje się on w okolicach posesji nr 25-28.

Kłopotów związanych z objazdem może być sporo. Ulica Morcinka jest wąska. W dodatku zmotoryzowani często pozostawiają auta zaparkowane na jej chodnikach. Szczególnie często czynią to w niedziele udając się na nabożeństwa do pobliskiego kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski i świętego Franciszka z Asyżu. Stojące pojazdy mogą być utrudnieniem dla autobusów. Stąd wprowadzony zostanie całkowity zakaz parkowania na fragmencie objazdu wytyczonego ulicą Morcinka.

Kierowcy MZK nie rozwiną też większych prędkości, bowiem dwa lata temu w nawierzchnię ulicy Morcinka wmurowano ograniczniki, popularne „hopki”. Często bowiem zdarzało się, że posiadacze aut jeździli tędy za szybko stanowiąc zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych. Z reguły nie montuje się ograniczników prędkości tam, gdzie jeżdżą autobusy MZK. W tym przypadku jednak – w drodze wyjątku – pasażerowie będą narażeni na kilka „wstrząsów”.

Autobusy wrócą na zwyczajową trasę po zakończeniu drugiego etapu remontu kanalizacji pod ulicą Wyczółkowskiego. Trzeci etap modernizacji zostanie przeprowadzony bez wyłączania tego traktu z użytkowania, a jedynie po wprowadzeniu ruchu wahadłowego. Prace mają zakończyć się z początkiem września.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
520
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group