• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 5:39
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 1814
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Atak zimy w stolicy Karkonoszy

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Niedziela, 11 listopada 2007, 10:46
Aktualizacja: 23:19
Autor: carioca
Fot. carioca
Po raz pierwszy tej jesieni ostro sypnęło śniegiem w Jeleniej Górze. Na razie kłopotów nie ma, ale mogą się pojawić, kiedy zwiększy się ruch. Gorzej jest w górach, gdzie biały puch pada od soboty.

Śnieg zabielił miasto w ciągu kilkudziesięciu minut. Sypały grube i mokre płatki, które niebawem zamienią się w breję, bo temperatura w dzień ma być dodatnia.

Na razie utrudnień komunikacyjnych nie ma, bo nie ma ruchu. Drogowcy cieszą się, że zima zaatakowała w niedzielę, kiedy ludzie nie spieszą się do pracy i na ulicach praktycznie nie ma nikogo.

W górach jest już spora warstwa śniegu. Tam na drogach jeździ się fatalnie. Bez zimowych opon lepiej nie wybierać się na przejażdżkę do Karpacza, czy Szklarskiej Poręby.

Podobna aura ma się utrzymywać przez najbliższe dni. Nie jest to jednak jeszcze właściwy atak zimy. Ta prawdziwa z mrozami i sporym śniegiem ma nadejść w grudniu. Prognozy długoterminowe przewidują, że jednak szybko odpuści a pozostałe zimowe miesiące mają być cieplejsze i raczej deszczowe. Czy taki scenariusz się sprawdzi? Zobaczymy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Tiger 11-11-2007 21:44
Drogowców rozumiem znów zaskoczyło... Między rondem (wyjazd na Zgorzelec, a Tesco) droga przed południem była oblodzona... Kurcze ludzie... Na Wrocław jechałem średnio 30km/h. Za Bolkowem dopiero droga była ok OK, a tak sam lód dosłownie. Porażka... ale to poza miastem w J.G. moim zdaniem drogowcy dali ciała.
rymcycymcy 11-11-2007 22:14
Fajne zdjęcia :)
PrYk 12-11-2007 6:42
Swoja droga ladnie popadalo. Dzis (poniedzialek) rano chodniki i uliczki osiedlowe byly ladnie zmrozone :) Na glownych ulicach czarniutko czyli tak jak powinno byc :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group