Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7156
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Atak zimy w stolicy Karkonoszy

Niedziela, 11 listopada 2007, 10:46
Aktualizacja: 23:19
Autor: carioca
Region Jeleniogórski: Atak zimy w stolicy Karkonoszy
Fot. carioca
Po raz pierwszy tej jesieni ostro sypnęło śniegiem w Jeleniej Górze. Na razie kłopotów nie ma, ale mogą się pojawić, kiedy zwiększy się ruch. Gorzej jest w górach, gdzie biały puch pada od soboty.

Śnieg zabielił miasto w ciągu kilkudziesięciu minut. Sypały grube i mokre płatki, które niebawem zamienią się w breję, bo temperatura w dzień ma być dodatnia.

Na razie utrudnień komunikacyjnych nie ma, bo nie ma ruchu. Drogowcy cieszą się, że zima zaatakowała w niedzielę, kiedy ludzie nie spieszą się do pracy i na ulicach praktycznie nie ma nikogo.

W górach jest już spora warstwa śniegu. Tam na drogach jeździ się fatalnie. Bez zimowych opon lepiej nie wybierać się na przejażdżkę do Karpacza, czy Szklarskiej Poręby.

Podobna aura ma się utrzymywać przez najbliższe dni. Nie jest to jednak jeszcze właściwy atak zimy. Ta prawdziwa z mrozami i sporym śniegiem ma nadejść w grudniu. Prognozy długoterminowe przewidują, że jednak szybko odpuści a pozostałe zimowe miesiące mają być cieplejsze i raczej deszczowe. Czy taki scenariusz się sprawdzi? Zobaczymy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group