Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 14 października
Imieniny: Bernarda, Dominika
Czytających: 13688
Zalogowanych: 105
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Asertywność dla osadzonych w areszcie

Poniedziałek, 5 sierpnia 2024, 11:12
Autor: WAC
Jelenia Góra: Asertywność dla osadzonych w areszcie
Fot. Areszt Śledczy
W Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze zakończył się program readaptacyjny dla osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności.

Grupa ośmiu osadzonych wzięła udział w programie „As”. Miał on na celu zapoznanie osadzonych z tematyką zachowań asertywnych. Zakładał zwiększenie jakości komunikacji między osadzonymi, tym samym redukując ich problemy interpersonalne.

Jednym z problemów, które utrudniają osadzonym powrót do społeczeństwa są zerwane lub zaburzone więzi z rodziną, brak umiejętności kontrolowania negatywnych emocji, radzenia sobie ze stresem w sytuacjach trudnych, nieumiejętność budowania pozytywnych relacji w otoczeniu społecznym, czy błędy w komunikacji interpersonalnej oraz uległość - wymienia rzecznik prasowy Areszcie Śledczego ww Jeleniej Górze st. szer. Urszula Marciniak. - Dzięki zdobytym umiejętnościom i wiedzy, skazani w codziennym funkcjonowaniu będą mogli wykorzystywać zdobyte podczas zajęć umiejętności związane z zachowaniami asertywnymi. Zachowania te umożliwiają pełną kontrolę nad własnymi reakcjami w kontaktach z innymi ludźmi. Pozwalają na obronę praw, ale również wyrażają się respektowaniem praw innych. Są to zachowania, które mogą być skutecznym sposobem na powstrzymywanie się od powrotu do przestępstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

5
31%
Cieszy
8
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy leżałeś kiedykolwiek w szpitalu?

Oddanych
głosów
872
Tak, raz
61%
Tak, jestem tam częstym gościem
25%
Nie, nigdy
14%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Czego jeszcze nie wiesz o ślubie?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Srebrna Lucynka powitana w ratuszu
 
Edukacja
KANS zainaugurowała nowy rok akademicki
 
Edukacja
Nauczyciele z pasją
 
112
53–latek szedł dookoła Polski – za Gryfowem potrącił go samochód
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group