Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8992
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Artystyczny wieczór

Środa, 1 grudnia 2021, 8:01
Autor: WAC
Piechowice: Artystyczny wieczór
Fot. POK
Bezcenna, wieloletnia przyjaźń scementowana sztuką to temat spotkania, które odbyło się kilka dni temu w Piechowickim Ośrodku Kultury.

Malarka z Piechowic Lidia Sokal – Trybalska oraz wrocławska aktorka i poetka Krystyna Paraszkiewicz – Pater były tego dnia w centrum uwagi licznie przybyłych gości. Obydwie zaprzyjaźnione ze sobą od 44 lat artystki inspirują się wzajemnie.

Lidia Sokal – Trybalska to artystka, której prace przez minione dekady wystawiane były na ponad 40 wystawach zarówno w Polsce, jak i za granicą, a swój warsztat i talent przez 7 lat rozwijała w Paryżu u boku światowej sławy profesorów malarstwa rosyjskiego. Krystyna Paraszkiewicz – Pater to natomiast aktorka i poetka, która ponad 20 lat spędziła na scenach różnych teatrów, m.in. Teatru Animacji i Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze oraz Teatru Współczesnego i scenie OTO „Kalambur” we Wrocławiu, wyróżniana wielokrotnie za kreacje aktorskie Nagrodą Dziennikarzy i Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru. 

Piechowickie spotkanie cenionych i uznanych artystek było niewątpliwie wydarzeniem dużego formatu – mówi dyrektor POK Anna Kalisz. - Charakteryzowały je piękno, talent, profesjonalizm, zmysłowość i doświadczenie. Walory te zapewne przypisać należy bogatej biografii artystycznej każdej z pań, których twórczość wraz z upływem czasu rosła w siłę, dojrzewała i nabierała wartości. Obydwie panie, które przed laty połączyła przyjaźń i umiłowanie sztuki do dzisiaj pielęgnują tą bezcenną wartość i wspierają się wzajemnie. Ta wyjątkowa i emocjonalna więź bardzo spodobała się piechowickiej publiczności. Było „morze” braw i pięknych kwiatów, szczere gratulacje i słowa uznania. Całość uzupełniły „paryskie walczyki” żywiołowo wykonane na akordeonie przez niezawodnego Tadeusza Wojczala.

Spotkanie było połączone z promocją książki „ Zdążyć” Krystyny Paraszkiewicz – Pater, gdzie można było ją nabyć z osobistą dedykacją autorki. Każdy z gości spotkania mógł też u Lidii Sokal - Trybalskiej zamówić obraz.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group