Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7033
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt tymczasowy za rozboje i staranowanie blokady

Wtorek, 25 kwietnia 2017, 7:56
Aktualizacja: Środa, 26 kwietnia 2017, 6:55
Autor: V–N
Region: Areszt tymczasowy za rozboje i staranowanie blokady
Fot. Użyczone
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo przeciwko 40–letniemu mieszkańcowi Bogatyni Tomaszowi T., któremu 21 kwietnia został postawiony zarzut o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. A także o staranowanie blokady, gdzie obrażenia odnieśli policjanci.

Mężczyzna oskarżony jest o to, że 18 kwietnia w Bogatyni uderzył kilkakrotnie pięścią w twarz 78-letnią Irenę B., a następnie zabrał jej portfel, w którym było 1000 zł oraz inne przedmioty. Dwa dni później napadł z kostką brukową na Marka R. Kopał ofiarę po całym ciele i z posesji pokrzywdzonego wyjechał jego samochodem marki Renault, zabierając różne przedmioty i dokumenty.

- Tego samego dnia, jadąc skradzionym autem z nadmierną prędkością, widząc stojący w poprzek jezdni oznakowany z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi radiowóz, w którym przebywali funkcjonariusze policji: Tomasz G. i Krystian K., staranował blokujący przejazd radiowóz powodując obrażenia ciała przebywających w nim funkcjonariuszy – informuje Violetta Niziołek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

- Następnie w momencie podjęcia za nim pościgu podjął ucieczkę, naruszając zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym , w szczególności nie dostosowując się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych policyjnego radiowozu wzywających do zatrzymania, wielokrotnie przekraczając dopuszczalną prędkość kierowanego przez siebie pojazdu i poprzez wykonywanie manewrów stwarzających zagrożenie dla innych użytkowników dróg, doprowadził do kolizji. Miał też przy sobie metaamfetaminę – dodaje Violetta Niziołek.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Tomasz T. przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw, jednak odmówił składania wyjaśnień.

Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec Tomasza T. tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd ten wniosek uwzględnił. Postanowienie sądu nie jest prawomocne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group