Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 4046
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Areszt pod lupą

Środa, 19 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 19 kwietnia 2006, 12:36
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Areszt pod lupą
Fot. goral, Konrad
Dyrektor generalny Służby Więziennej powołał zespół do zbadania okoliczności wtorkowych wydarzeń w jeleniogórskim Areszcie Śledczym. Drugi zespół ma działać we Wrocławiu.

Jak informuje Polską Agencję Prasową rzeczniczka Centralnego Zarządu Służby Więziennej Luiza Sałapa, odrębny zespół ds. zbadania okoliczności wtorkowych zdarzeń powołano w Okręgowym Zarządzie Służby Więziennej we Wrocławiu.

W środę kierujący więziennictwem gen. Marek Szostek postanowił, że jeszcze tego dnia do Jeleniej Góry uda się powołana przez niego niezależna grupa funkcjonariuszy Służby Więziennej, która ma poczynić swoje ustalenia.

Sprawdzona będzie prawidłowość nadzoru nad funkcjonariuszami w jeleniogórskim areszcie. Śledczy sprawdzą też doniesienia o domniemanym konflikcie Krzysztowa W., strażnika, który strzelał z broni służbowej i zabarykadował się w wieży, z jego przełożonym.

Z niektórych informacji wynika, że to właśnie ten spór mógł być przyczyną zdarzeń. Podobno to przełożony W. kazał, aby jego podwładny udał się na badania psychiatryczne.

Jeszcze nie wiadomo, czy wtorkowe wydarzenia będą miały wpływ na oddanie do użytku nowej części aresztu. Okna do cel umieszczono w ten sposób, aby osadzeni nie mogli się ze sobą kontaktować.
Mają tam trafić aresztanci z Zaręby Górnej, gdzie areszt śledczy ma być zlikwidowany.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group