Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4881
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt dla sprawców zbrodni

Wtorek, 24 marca 2020, 9:14
Aktualizacja: Czwartek, 26 marca 2020, 6:37
Autor: KED
Region: Areszt dla sprawców zbrodni
Fot. archiwum
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze informuje o aresztowaniu sprawców zabójstwa oraz pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w ostatnich dniach w Lubaniu i Bolesławcu.

Pierwsza ze zbrodni została dokonana w nocy z 15 na 16 marca 2020 roku w jednym z mieszkań w Lubaniu. Wówczas Piotr M., Patryk M. i Paweł M. dopuścili się zabójstwa Krzysztofa S. Zbrodnia miała bardzo brutalny przebieg. Pokrzywdzony był bity pięściami po twarzy i głowie oraz kopany po całym ciele. Sprawcy uderzali go także metalowym prętem. Jeden z napastników przy użyciu noża zadał pokrzywdzonemu rany twarzy, inny skakał ofierze po klatce piersiowej. Następnie sprawcy pozostawili konającego pokrzywdzonego w mieszkaniu, gdzie na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Po zatrzymaniu podejrzanych i doprowadzeniu ich do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu przedstawiono im zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem - mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - Następnie Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do sądu skuteczne wnioski o tymczasowe aresztowanie mężczyzn na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Zbrodnia zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem zagrożona jest karą od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Sprawcy to mieszkańcy Lubania w wieku od 21 do 38 lat.

Do kolejnego brutalnego pobicia doszło w nocy 17 marca w Bolesławcu. Sprawcami byli 46-letni Tadeusz G. i 43-letnia Beata K., którzy w jednym z mieszkań przez około godzinę dotkliwie bili pokrzywdzonego Piotra M. kopiąc go po głowie i ciele, a także skacząc po jego klatce piersiowej i głowie. Mężczyzna został następnie wyniesiony na klatkę schodową. Pomimo przybycia na miejsce pogotowia ratunkowego zmarł.

Sprawców zatrzymano i po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu zarzucono im pobicie, którego skutkiem była śmierć pokrzywdzonego. Dodatkowo Beacie K. postawiono zarzut kierowania wobec innej osoby groźby pozbawienia życia. Następnie skierowano do bolesławieckiego Sądu Rejonowego wnioski o ich tymczasowe aresztowanie, które zostały uwzględnione. Sprawcy to mieszkańcy Bolesławca. Zarzucone im przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, jednak prawdopodobne jest zaostrzenie kwalifikacji prawnej zarzuconego podejrzanym czynu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
8%
Smuci
1
4%
Złości
20
83%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group