Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 9053
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt dla podejrzanego o zabójstwo i gwałt

Czwartek, 8 lutego 2018, 16:26
Autor: WAC
Region: Areszt dla podejrzanego o zabójstwo i gwałt
Fot. Użyczone
– Sąd Rejonowy w Lubaniu przychylił się do wniosku tamtejszej Prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztowania na trzy miesiące 33–letniego Artura K., podejrzanego o zabójstwo i zgwałcenie 24–letniej kobiety – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Do zbrodni doszło w nocy z 2 na 3 lutego w mieszkaniu zamordowanej kobiety w Lubaniu. Sprawcą okazał się jej były partner. Mężczyzna, skrępował jej dłonie i nogi oraz stosując wobec niej przemoc - zgwałcił. Następnie Artur K. udusił kobietę, po czym opuścił mieszkanie.

Ciało pokrzywdzonej znalazła jej matka, która nie mając kontaktu z córką przyszła do jej mieszkania. Po wezwaniu na miejsce służb ratunkowych i policji, lekarz stwierdził zgon pokrzywdzonej. Niezwłocznie też podjęto czynności zmierzające do ustalenia i ujęcia sprawcy. Zabójca niedługo cieszył się wolnością, gdyż krótko potem funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu go zatrzymali.

Artur K. został 5 lutego doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa w związku ze zgwałceniem. Mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Dwa dni później Sąd Rejonowy w Lubaniu przychylił się do wniosku śledczych o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
- W sprawie przeprowadzono między innymi wizję lokalną z udziałem podejrzanego na miejscu zdarzenia, a także przesłuchano szereg świadków - informuje prokurator. Tomasz Czułowski. - Wykonana też została sekcja zwłok pokrzywdzonej z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej. Na jej podstawie biegły wyda opinię sądowo-lekarską określającą przyczyny zgonu kobiety oraz rodzaj posiadanych przez nią obrażeń ciała i mechanizm ich powstania. Dotychczas zgromadzone dowody dały podstawę do ogłoszenia podejrzanemu zarzutu popełnienia przestępstwa zabójstwa z związku ze zgwałceniem - dodaje.

Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy, niż 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
788
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group