Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6110
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Arado zaskoczy nie tylko jeleniogórzan

Poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 8:11
Aktualizacja: 8:13
Autor: Angela
Region: Arado zaskoczy nie tylko jeleniogórzan
Fot. Organizator
Znamy już scenariusz tegorocznego historycznego rajdu ,,Arado”, który co roku przyciąga tysiące widzów. W maju rekonstruktorzy zawitają do kilku miast, w tym do Jeleniej Góry. Stoczą efektowne bitwy i potyczki z wykorzystaniem historycznego uzbrojenia. Ponownie walczyć będą jednostki pancerne. W tym roku dołączą do nich spadochroniarze.

W długi majowy weekend w Karpaczu (1.05), Szklarskiej Porębie (01.-02.05), Kamiennej Górze (01.-02.05) i Jeleniej Górze (1-3.05) na mieszkańców i turystów czekać będą militarne atrakcje. Organizatorzy zaplanowali m.in. nocne zwiedzanie zamku Czocha gdzie rozegrane zostaną sceny z historii. To kontynuacja zeszłorocznej oferty, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.

W tym roku rajd odbywać się będzie pod hasłem ,,World of Tanks” - bitwa czołgów. Walczyć będą panzerkampfwagen V Panthera, Sherman oraz Steward. Nad polami bitew pojawi się samolot, z którego desantują się spadochroniarze. W bitwach udział weźmie 200 rekonstruktorów i 25 pojazdów wojennych. Wystrzelonych zostanie blisko 30 tysięcy pocisków. Na rynkach miast zorganizowane zostaną wystawy militarne oraz stoiska z komputerowymi grami militarnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group