Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6848
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Apteczna walka z konkurencją

Poniedziałek, 5 stycznia 2009, 9:12
Aktualizacja: 9:13
Autor: M. Kaszuba, Lwówek Śląski Net
REGION JELENIOGÓRSKI: Apteczna walka z konkurencją
Fot. ......
Lada dzień w Lwówku Śl. w miejscu dawnego Studia Świetlnego Piotrowicz zostanie otwarta niecierpliwie oczekiwana przez mieszkańców nowa apteka. Już czwarta w niespełna 9,500 tysięcznym mieście.

Dotychczas w Lwówku działają apteki dwóch właścicieli (na placu Wolności) oraz apteka umiejscowiona w ośrodku zdrowia. Przyda się konkurencja z zewnątrz. Lwówczanie, którzy muszą systematycznie kupować drogie leki, bardzo często wolą korzystać z tańszych aptek w pobliskim Bolesławcu! Opłaca się nawet po odliczeniu kosztów dojazdu.

Przez wiele miesięcy trwały prace remontowe nowej apteki, która nosi nazwę „Pod Białym Krukiem”. Placówka znajduje się przy ul. Słowackiego między salonem Orange a restauracją „Pod Czarnym Krukiem”. Remont przedłużał się, bo właściciel napotykał na nieoczekiwane przeszkody natury formalnej.

Dziś trudności pokonano, trwają prace wykończeniowe, a apteka powinna zostać otwarta już za kilka dni. Czy będzie to prawdziwa konkurencja a ceny leków w końcu spadną? Z pewnością przekonamy się o tym już niebawem.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group