Piątek, 10 lipca
Imieniny: Amelii, Antoniego, Filipa
Czytających: 7203
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Apelacja nieskuteczna

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2006, 17:27
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną jeleniogórskiej prokuratury od wyroku uniewinniającego Bogusława K. - jeleniogórskiego developera, właściciela firmy Kem-Bud.

Mimo że Bogusław K. przyjął od kilkudziesięciu osób pieniądze na budowę mieszkań, ale nie wywiązał się z umowy, ani nie oddał im pieniędzy, to nie poniósł żadnej kary. Sąd Okręgowy rok temu uniewinnił przedsiębiorcę od skazującego go na 3 lata więzienia wyroku.

Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratury. Sąd uznał, że w przypadku developera nie może być mowy o przywłaszczeniu powierzonych mu przez klientów pieniędzy, bo w chwili gdy je przyjął, stały się jego własnością. A nie można przywłaszczyć swojej własności.

Sąd stwierdził jednak, że gdyby akt oskarżenia zarzucał przedsiębiorcy oszustwo, to ostateczny werdykt mógłby być inny. Jednak tego zarzutu nie było ani w postępowaniu przygotowawczym, ani nie podnoszono go podczas procesu przed sądem pierwszej instancji.

Według wyliczeń osób poszkodowanych przez Bogusława K. nieuczciwy przedsiębiorca winien jest im ok. 1 mln 800 tys. złotych. Developer twierdzi, że tylko nieco ponad pół miliona. Poszkodowani mają jednak możliwość dochodzenia swych roszczeń na drodze cywilnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~obserwator 5-10-2005 20:32
Tylko pogratulowac prokuraturze, a może nalezało by się przyjrzeć powiazaniom pana Kem Buda i jego dawnych ziomali z urzędu miasta(ksywa doswiadczony samorzadowiec) .Najpierw byli jego przyjaciółmi potem wrogami i ich powiazań z prokuraturą(wy mnie nie wsadzicie a ja nic nie powiem o naszych układach z okresu jak byłem radnym). A może mi się tylko zdaje,i tak naprawdę jest to przykład triumfu prawa he he he

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group