Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5104
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Apelacja nieskuteczna

Środa, 5 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 6 stycznia 2006, 17:27
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną jeleniogórskiej prokuratury od wyroku uniewinniającego Bogusława K. - jeleniogórskiego developera, właściciela firmy Kem-Bud.

Mimo że Bogusław K. przyjął od kilkudziesięciu osób pieniądze na budowę mieszkań, ale nie wywiązał się z umowy, ani nie oddał im pieniędzy, to nie poniósł żadnej kary. Sąd Okręgowy rok temu uniewinnił przedsiębiorcę od skazującego go na 3 lata więzienia wyroku.

Sąd Najwyższy oddalił kasację prokuratury. Sąd uznał, że w przypadku developera nie może być mowy o przywłaszczeniu powierzonych mu przez klientów pieniędzy, bo w chwili gdy je przyjął, stały się jego własnością. A nie można przywłaszczyć swojej własności.

Sąd stwierdził jednak, że gdyby akt oskarżenia zarzucał przedsiębiorcy oszustwo, to ostateczny werdykt mógłby być inny. Jednak tego zarzutu nie było ani w postępowaniu przygotowawczym, ani nie podnoszono go podczas procesu przed sądem pierwszej instancji.

Według wyliczeń osób poszkodowanych przez Bogusława K. nieuczciwy przedsiębiorca winien jest im ok. 1 mln 800 tys. złotych. Developer twierdzi, że tylko nieco ponad pół miliona. Poszkodowani mają jednak możliwość dochodzenia swych roszczeń na drodze cywilnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
227
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group