Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 3534
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sobieszów: Andrzejkowy poranek

Poniedziałek, 22 listopada 2021, 6:43
Autor: WAC
Sobieszów: Andrzejkowy poranek
Fot. WAC
Akcenty związane ze zbliżającą się nocą wróżb i tajemnic zdominowały wczorajszy (21.11) Rodzinny Poranek w JCK Muflon w Jeleniej Górze – Sobieszowie.

Podczas spotkania z cyklu „W kręgu polskich legend” dzieci mogły zobaczyć legendę o czarownicach z Łysej Góry w technice czarnego teatru i nauczyć się piosenki poświęconej tym świętokrzyskim wiedźmom. Na najmłodszych czekały też wspólne tańce oraz zabawy ruchowe. W części warsztatowej dzieci robiły czarodziejskie różdżki. Nie zabrakło też wróżb andrzejkowych, podczas których porankowicze mogli się dowiedzieć kim będą w przyszłości.

W roli czarownic i czarowników, którzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy wystąpili Agnieszka Gierus, Agata Makutynowicz, Łukasz Prochacki i Marcin Sweklej.

Poprzez spotkania z polskimi legendami przybliżamy dzieciom nasz rodzimy folklor, kulturę i historię, a dobrze wiemy, że nauka najlepiej przyswajana jest podczas zabawy - mówi Agnieszka Gierus kierownik JCK Muflon. - W listopadowym spotkaniu połączyliśmy łysogórskie czarownice i wróżby andrzejkowe. Kot z legendy wywróżył czarownicom, że ich przyszłość na Łysej Górze rysuje się w czarnych barwach, a my jako przedstawicielki czarownic wróżyłyśmy z kolei dzieciom kim zostaną w przyszłości. Wróżba to była niezwykła, bo treść zapisana na karteczkach sympatycznym atramentem (mlekiem) ukazywała się dopiero po podgrzaniu...żelazkiem.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
497
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
32%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group