Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 5767
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sobieszów: Andrzejkowy poranek

Poniedziałek, 22 listopada 2021, 6:43
Autor: WAC
Sobieszów: Andrzejkowy poranek
Fot. WAC
Akcenty związane ze zbliżającą się nocą wróżb i tajemnic zdominowały wczorajszy (21.11) Rodzinny Poranek w JCK Muflon w Jeleniej Górze – Sobieszowie.

Podczas spotkania z cyklu „W kręgu polskich legend” dzieci mogły zobaczyć legendę o czarownicach z Łysej Góry w technice czarnego teatru i nauczyć się piosenki poświęconej tym świętokrzyskim wiedźmom. Na najmłodszych czekały też wspólne tańce oraz zabawy ruchowe. W części warsztatowej dzieci robiły czarodziejskie różdżki. Nie zabrakło też wróżb andrzejkowych, podczas których porankowicze mogli się dowiedzieć kim będą w przyszłości.

W roli czarownic i czarowników, którzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy wystąpili Agnieszka Gierus, Agata Makutynowicz, Łukasz Prochacki i Marcin Sweklej.

Poprzez spotkania z polskimi legendami przybliżamy dzieciom nasz rodzimy folklor, kulturę i historię, a dobrze wiemy, że nauka najlepiej przyswajana jest podczas zabawy - mówi Agnieszka Gierus kierownik JCK Muflon. - W listopadowym spotkaniu połączyliśmy łysogórskie czarownice i wróżby andrzejkowe. Kot z legendy wywróżył czarownicom, że ich przyszłość na Łysej Górze rysuje się w czarnych barwach, a my jako przedstawicielki czarownic wróżyłyśmy z kolei dzieciom kim zostaną w przyszłości. Wróżba to była niezwykła, bo treść zapisana na karteczkach sympatycznym atramentem (mlekiem) ukazywała się dopiero po podgrzaniu...żelazkiem.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group