Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 6502
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Andrzej Duda, to się uda–skandowali jeleniogórzanie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 kwietnia 2015, 7:27
Aktualizacja: Sobota, 11 kwietnia 2015, 8:49
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. PK
Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości tłumnie przybyli wczoraj (08.04) do hotelu Mercure w Jeleniej Górze, gdzie najważniejszym gościem konwencji programowej był Andrzej Duda – kandydat partii Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta RP.

- Nie spodziewałem się tak gorącego powitania w Jeleniej Górze – powiedział na widok wypełnionych po brzegi dwóch hotelowych sal Andrzej Duda. Kandydat PiS-u mówił do zgromadzonych o priorytetach swojego programu dla Polski, w tym powrotu do zasady zrównoważonego rozwoju. Jego zdaniem, działanie na rzecz przyszłych pokoleń z uwzględnieniem ochrony środowiska inaczej rozumie się w krajach rozwiniętych. - W naszym kraju ta zasada musi być rozumiana w znacznie szerszej perspektywie – mówił. Musimy zacząć od reindustrializacji kraju – odbudowy gospodarki Polski. Dzisiaj podstawowe środki powinni być przeznaczone w te rejony kraju, gdzie sytuacja jest najgorsza – tłumaczył określając rozwój infrastruktury jako priorytet. W tym kontekście Andrzej Duda opowiada się za realizacją drogi S3 ze względu na ogromne znaczenie dla rozwoju przemysłu, ale i turystyki „u bram Karkonoszy”.

Andrzej Duda podkreślał znaczenie Konstytucji RP. - Nie ma w Polsce drugiego takiego podmiotu władzy, który jest w ten sposób wybrany. To jedyny w swoim rodzaju mandat związany z wielką odpowiedzialnością. Popatrzcie państwo jak pięknie twórca Konstytucji to sformułował: Prezydent jest wybierany w wyborach powszechnych przez Naród – nie przez większość – powiedział wywołując gromkie brawa. Prezydent powinien być sługą i stróżem spraw społecznych, a nie żyrandola – dodał, co słuchacze skwitowali okrzykiem „Andrzej Duda, to się uda”.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości mówił też o konieczności ochrony podstawowych interesów Rzeczypospolitej. Dzisiaj to oznacza ochronę ostatnich gałęzi przemysłu jakie nam zostały – podkreślał. Przemysł stoczniowy już nam zniszczono, ale pozostał przemysł wydobywczy. Są kopalnie węgla kamiennego, jest KGHM, Orlen, Lotos i są lasy państwowe, które stanowią perłę w naszej koronie – tłumaczył. To są dobra, które muszą być chronione i to jest wielkie zadanie dla prezydenta RP, żeby umiał powiedzieć nie, kiedy są zakusy na kolejne złodziejskie prywatyzacje.

Były prawnik w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego opowiadał się również przeciwko Unii Energetycznej, która ma oznaczać odejście w gospodarce od węgla kamiennego. - Jak mogła się na to zgodzić premier kraju, którego gospodarka jest oparta na węglu, jak mógł nie zaprotestować przeciwko temu prezydent kraju, który ma 90 proc. europejskich złóż węgla, którego wystarczy na 200 lat – dziwił się Andrzej Duda. - Powinniśmy nadal naszą gospodarkę opierać na węglu, bo węgiel gwarantuje nam suwerenność energetyczną. Oczywiście prezydent nie ma kompetencji, żeby wszystko zrobić, ale ma inicjatywę ustawodawczą i przede wszystkim ma mandat, a to oznacza, że powinien brać na siebie odpowiedzialność za wskazanie kierunków rozwojowych kraju – dodał.

- Biorąc pod uwagę ostatnie 5 lat weźmy pod uwagę, że prezydent podpisał ustawę o podwyższeniu wieku emerytalnego mimo społecznych protestów, nie znalazł czasu dla rodziców niepełnosprawnych dzieci, którym rząd odebrał świadczenia i protestowali w Sejmie, bo byli zdesperowani. Nie znalazł czasu dla rodziców sześciolatków, którzy chcieli decydować czy ich dzieci są na dostatecznym etapie rozwoju psychicznego i fizycznego, żeby iść do szkoły wcześniej niż to normalnie było. Nie był w stanie stanąć pomiędzy stronami sporu, kiedy górnicy protestowali. Nie miał czasu stanąć jako arbiter w sporze rządu z rolnikami, którzy do dzisiaj protestują pod Kancelarią Premiera – wyliczał Andrzej Duda. - Nie miał czasu, a może nie miał odwagi? - pytał retorycznie dodając: Jeżeli zostanę przez państwa wybrany, będę realizował prezydenturę ciężkiej pracy dla Polski, prezydenturę odważną – nie będę się bał do Brukseli jechać, i rozważną, bo to trzeba robić mądrze. Dlatego proszę państwa o wsparcie – powiedzial na zakończenie Andrzej Duda.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (144) Dodaj komentarz

~Iwo 9-04-2015 7:33
Bardzo udane spotkanie. Wreszcie trochę optymizmu i woli odbudowy państwa !!!
~1! 9-04-2015 7:47
Jakby nie patrzeć Andrzej Duda ma szanse na wygranie z Bronisławem Komorowskim i oby te wybory wygrał.
~zBIGs 9-04-2015 7:52
a na sali raczej wiekowy, były elektorat SLD.... ;)
~Miko 9-04-2015 7:56
"Były prawnik w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego" - jak to były prawnik Panie Przemku ?? A co dyplom mu podważyli ?
~Przerzutka 9-04-2015 8:02
A ja sie pytam gdzie są ludzie młodzi ?????
~do Miko 9-04-2015 8:06
A co nadal jest prawnikiem w Kancelarii Prezydenta ś.p. Lecha Kaczyńskiego? :) nie ma co się czepiać pana Przemka, widać postarał się, bo jak widzę pozostałe relacje w lokalnych to połowy tego co mówił Andrzej Duda nie ma. Może jestem zbyt upierdliwą czytelniczką, ale dla mnie relacja to relacja, a nie krótkie info, że spotkanie się odbyło. Swoją drogą dobrze, że kandyduje Andrzej Duda, a nie J.Kaczyński.
~WiemTo 9-04-2015 8:07
Uda się? Nic się nie uda Panie Duda. Naiwniacy szkoda mi was
~komoruski 9-04-2015 8:07
Gdzie młodzi? W Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii... I o tym Duda też mówił. Jeśli nic się w kraju nie zmieni, to już nie wrócą, bo nie mają do czego.
~gw 9-04-2015 8:08
Wiek publiki świadczy o tym, dla kogo skierowany jest program pana Dudy, a z drugiej strony ludzie młodzi mają w poważaniu polityków, bo każdy obiecuje i po chwili zapomina o młodych.
~SLD 9-04-2015 8:17
i Zbyś Ładziński w takim gronie, a nie przy ogórkowej????
~anonim777 9-04-2015 8:24
PO co mają wracać? PO to aby ich zaciągnąć w kamasze i wysłać na smierć w obronie krajowych oligarchów ,biskupów,sprzedawczykolw. Lepiej niech budują swoją małą ojczyzną .
~rudi 9-04-2015 8:32
Czy ja dobrze widzę pewnego młodego rolnika na jednym ze zdjęć? Czy to syn pewnego burmistrza z okolicy, który już był w PSL, u Palikota, protestował z rolnikami na Podlasiu oraz we Wrocławiu wyzywał PSL po zawieszeniu Kutego? On ma jakieś poglądy, czy jest jakimś tajniakiem politycznym?
~ 9-04-2015 8:32
do IWO !!!!! Wole odbudowy panstwa wykazywali jak dotad wszyscy, niestey, tylko w kielbasie wyborczej. Ocknij sie czlowieku i nie przykladaj reki do spychania kraju w rece kleru i sredniowiecza. ONI JUZ BYLI !!!! nakradli, naobiecywali i odeszli w nieslawie ,siedzac na aferach i niegospodarnosci. Duda to lalka w lapach PISu. Sam uwiklany jest w afere ze SKOKami. Chesz Go? Powodzenia.
~nam 9-04-2015 8:36
potrzeb takich co potrafia robic skoki.
~obserwator67 9-04-2015 8:42
Na sali mocherowe berety,kazali skandowac andrzej andrzej i nie bylo to spontaniczne, Pis jest chory na wladze,za jegi rzadow preparowano akcje niezgodne z prawem,podsluchy - tego mysle nie chcemy a Szymanski to sie az zachlystywal na FB tym Andrzejem Duda
~xxx 9-04-2015 8:51
Ale to już było ! ! KUKIZ.
~djKosa 9-04-2015 9:04
hhaa, a co to zjazd PZPR? ale masakra.
~OLA 9-04-2015 9:09
SAMI DZIADKOWIE A RESZTA POTRZEBUJE PSYCHOLOGA WIADOMO
~laber 9-04-2015 9:12
oto cały podstarzały elektorat Dudy, zatem Komor ze WSI wygrywa tutaj w cuglach, młodziaki, wyjeżdżajcie z tego bagna na zawsze
~7 9-04-2015 9:20
Proszę sobie przypomnieć kiedy młodzi zaczęli wyjeżdżać za granicę dla przypomnienia za rządów PIS
~AnatolK 9-04-2015 9:21
trole mogą pisać co chcą. Kandydat super i spotkanie super. A młodzi ludzi byli, ja akurat zwróciłem na to uwagę bo cała obsługo spotkania to młodzież w koszulkach DUDA. Brawo dla nich!
~Ciem 9-04-2015 9:27
Obsługiwali, bo musieli. Ciemnogód i nic poza tym. Strach pomyśleć, że faktycznie wygra.
~ 9-04-2015 9:30
A gdzie jest szogun?Olał Jelenia Gore ;))))
~Marian2 9-04-2015 9:31
Przecież Duda to tylko marionetka w rękach Kaczyńskiego. Ludzie ogarnijcie się, Duda to tylko i wyłącznie walka wyborcza. DObrze pisze jeden z moich poprzedników. Duda, Kaczyński , Kler to brak rozwoju, powrót do XIX w, ciemnogród, brak inwestycji, bo wszyscy potencjalni inwestorzy będą nas postrzegać jako zaścianek. A już tak zupełnie prywatnie Duda jest po prostu plastikowy, a Bronek to człowiek z krwi i kości. I sądzę, że w jeleniej nikt się na Dudę nie nabierze, i jestem w stanie się założyć że w Jeleniej zdecydowanie wygra Komorowski. POzdr
~Miko 9-04-2015 9:34
Prawnikiem się jest cały czas. Natomiast "byłym" to on może być "pracownikiem" kancelarii. Ja się nie czepiam, jedynie zwracam uwagę na niewłaściwe określenie w tym zdaniu.
~rencista 9-04-2015 9:35
po spotkaniu wszyscy uczestnicy udali sie do kosciola po dalsze instrukcjeco wdac po elektoracie wiekszosc to dewotki i dewoci ktorzy marza o zyciu doczesnym a nie o przyszlosci oni nie chca zmian konserwatysci i wazeliniarze.
~PAN 9-04-2015 9:43
Bronek jest spoko zawsze jak gdzies pojedzie to mozna sie posmiac bo błazna z siebie robi ja bede na niego glosowal i tak z pl mnie malo łaczy wiec co mi tam chociaz smiesznie bedzie.
amen 9-04-2015 9:43
do Mariana: rozwój nie zapewni ani Komorowski ani Duda, żeby się rozwijać trzeba olać dotacje, obniżyć podatki, uprościć fiskusa i zus, traktować równo swoich i zagranicznych (żadnych ulg dla hipermarketów) inwestować w naukę oraz dzieci i młodzież, dać więcej możliwości wielodzietnym rodzinom, np. ulgi podatkowe, tańsze wejściówki na muzea itd.. jest wiele aspektów które mogą się przyczynić do rozwoju państwa, ale system jest patologiczny, ludzie pchają się do władzy po to żeby ustawić się na całe życie a nie po to żeby coś z krajem zrobić...
~jw 9-04-2015 9:44
-do Mariana 2 -czego ty się kolego najadłeś że takie dyrdymały wypisujesz ,lepiej napisz co przez ostatnie 5 lat konkretnego zrobił twój idol z,, z krwi i kości ,, dla przecietnego Polaka!!!!
~ 9-04-2015 9:47
Głosuj na PO idzie wiosna będziesz żarł trawę i szczaw
~ja 9-04-2015 10:10
Ale że niby co się uda? Socjalizm? Nie dziękuję.
~ 9-04-2015 10:11
Tak jest, kandydaci PO są już mocno zapleśniali.
~PIP 9-04-2015 10:16
No wreszcie,wszyscy będą bogaci i zdrowi .Pogoda będzie cały czas wspaniała.Nie będzie zimy.Wszyscy będą się kochali i będzie porządek a ludzie mili i przyjazni dla siebie. Przepraszam wzruszyłem sie.
~TakaGmina 9-04-2015 10:33
Młodzi nie pójdą na spotkanie z Dudą i PiSem, bo się boją, że ich z pracy wyrzucą. Emerytom już nic nie grozi - mogą być odważni...
~jem obiat 9-04-2015 10:37
uda się uda..przerżnąć wybory ósmy raz z rzędu:D
~DJ 9-04-2015 10:43
Nic się nie uda ponieważ premierzyca wyraźnie powiedziała, że zrobi wszystko aby to BUL wygrał wybory. W normalnym kraju taka wypowiedź dyskwalifikowała by szefa rządu jako polityka i wzbudziła podejrzenia o próbę niekoniecznie legalnego działania na korzyść jednego z kandydatów na prezydenta, ale w naszej Republice Bananowej nikt żadnych konsekwencji nie poniesie, poza szpołeczeństwem oczywiście, jednakże tym od dawna elyty się nie przejmują.
~!@#$%$#@ 9-04-2015 10:45
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Prawda "jak w mordę strzelił" za obecnych rządów, będzie nadal aktualna za PIS-u. Dla zwykłego obywatela.
~luis 9-04-2015 10:49
elektorat spod znaku rydzyka....ciekawe ile machałek dorzuciła do emerytury za frekfencję
~geriatra 9-04-2015 10:53
Zauważcie charakterysyczny grymas na twarzach większości fanów...cierpienie pomieszane z postawą rozczeniową.
~mich 9-04-2015 10:57
Duda mówi to co ludzie chcą usłyszeć To są ogólniki nie poparte żadnym ekonomicznym wyliczeniem. Mam na myśli możliwośći budżetowe państwa.Powie to każdy ekonomista nie kierujący się politycznymi kalkulacjami.Obnizyc wiek emerytalny to może powiedzieć każdy. Niech Pan Duda uzasadni ta decyzje przekona ze wszystkie argumenty ekonomiczne i demograficzne którymi się kierowal rząd przy podejmowaniu tej trudnej decyzji to" bzdura". Kazdy rząd który podejmuje taką niepopularną decyzje na pewno nie liczy na profity wyborcze. Bo rządzenie to nie opowiadanie bajek ale również podejmowanie decyzji trudnych ale koniecznych.
~Małolata do Rudi 9-04-2015 11:05
Tak to ów "rolnik" bo czy rolnikiem można nazwać kogoś kto się zajmuje pośrednictwem sprzedaży ziemi rolnej?:)pieniacz i karierowicz nie tajniak
~korek 9-04-2015 11:17
średnia wieku 70 lat , i co tacy ludzie mogą zdziałać ? NIC, masakra to mało
~soc-lib 9-04-2015 11:28
Spotkanie nie ważne ;;;nie było pokropku!!!Nie było listu od OJDYRA!
~Janek 81 9-04-2015 11:29
Byle nie duda slugus kaczynskiego i czarnej mafii !!! PIS juz byl narobil burdelu w kraju az milo!!!
~oko 9-04-2015 11:36
pilnowac wyborow ............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 zydo-komuna -bolszewicka bedzie znow falszowac wybory.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie dajmy sie POLACY!!!!!!!!!!!!!!!
~paradise 9-04-2015 11:41
Każdy mądry i inteligentny Polak wie, że w tych wyborach prezydenckich albo wygra Duda i to oznacza wolność i dobrą przyszłość, albo Bronek śpioch i tuskokomuna, reżim, biedaeuro, kolesie z WSI, kręcący lody, wstyd przed całym światem.
~ 9-04-2015 11:52
Do szoguna nikt nie przychodzi tylko sama ochrona i spędy przedszkolaków
~ 9-04-2015 12:08
Woda na młyn, Panie Duda jesli Pan wygra to nie wiadomo czy nie będzie się Pan musiał zrzec na rzecz Kaczora Jarosława jak to było z Marcinkiewiczem, a WSI Maciarewicz rozwiązał po to aby swoich wsadzić mieć kontrolę Wszyscy czekają na te stołki( całe rodziny) w d..pie mają zwykłego obywatela on ma tylko płacić podatki
~ 9-04-2015 12:15
Precz z szogunem Komorowskim
~walus4 9-04-2015 12:37
Marionetką jesteś Marian Ty sam.Piszesz pod dyktando lemingów.Płodzisz bzdury,że aż bierze pusty śmiech.Wiesz kto kim kieruje,znasz wszystkie sprawy związane kandydatem PIS.Porównaj wystąpienia Komorowskiego i Dudy,pierwszy czyta z kartki,drugi mówi logicznie sensownie bez zerkania w karteczkę.Pooglądaj spotkania Komorowskiego w Żarach,Koszalinie,Tarnowie i innych miastach.Pytanie, czy widziałeś spotkanie z Dudą żeby ktoś przynosił krzesło w porównaniu z Komorowskim,mówi to samo za siebie.Na kampanię Komorowskiego pracują tak zwane media NIE ZALEŻNE, dla innych kandydatów tego nie ma.Wiem ja i inni ludzie ,że nadszedł czas zmian w Polsce na normalne życie społeczeństwa polskiego.
~borubar 9-04-2015 12:40
średnia wieku 80+,była by 90+ ale paru wnuczków musiało przyjść pod rygorem utraty kieszonkowego;)No i ten "słynny rolnik"-bezcenny widok;)
~obywatel 9-04-2015 12:49
Czekamy na szoguna w Jeleniej Górze zobaczymy wtedy wasze mordy cwaniaczków z internetu słuchających prawdy i tylko prawdy z tych zakłamanych odbiorników my przynajmniej się nie wstydzimy mam 42 lata i nie wstydzę się swojego kandydata na prezydenta a a nie tego żyrandola
~do borubel 9-04-2015 12:53
80 i 90 lat piszesz bo tylko tacy ludzie zostają w tym nie normalnym kraju rządzonym przez wariatów stawiających sobie za cel dobro swoje a resztę za ciemną masę twojego pokroju
~ 9-04-2015 13:09
no kiedy do was przyjedzie szogun no kiedy
~ 9-04-2015 13:14
Te ... nie wiedzą o co chodzi z tym szogunem wpiszcie sobie na yutyube Komorowski w Japonii skacze po krzesłach zobaczycie na co stać waszego szoguna w w tej stacji w której leci prawda i tylko prawda całą dobę tego wam nie pokarzą
~pik-pok 9-04-2015 13:16
Elektorat dość wiekowy a twarze raczej tęskniące za rozumem.
~walus4 9-04-2015 13:29
Człeczku antypisior Jelenia Góra nie jest Twoją własnością,przyjeżdżać może każdy .Można nie lubić jakiejś opcji politycznej,ale ten Twój wpis tylko świadczy ,że jesteś chyba tępy leming albo czerwony bąbel .Obłąkany jesteś chorobą zwaną potocznie pisiorą.
~do 12:53 9-04-2015 13:30
ciemna masa to tacy jak ty,co liczą że jakikolwiek polityk zmieni im życie.jak sam sobie nie zapewnisz wykształcenia i nie zapracujesz baranie to żaden duda,komorowski ani dżin z butelki za ciebie tego nie zrobi.ale pokolenie wychowane w duchu "czy sie stoi ,czy się leży.." tego nie zrozumie.
~ 9-04-2015 13:36
pocałuj mnie w trąbkę
~Antypis 9-04-2015 13:37
Jeden wniosek można właściwie już wyciągnąć. Skoro elektorat pislamistów jest tak zmobilizowany to wszyscy z Jelonki, którzy zagłosują na Dudę własnie przyszli na spotkanie, czyli realnie Duda może liczyć w jeleniej na jakieś 8-10% poparcia. I bardzo dobrze, tu Panie Duda jest część Polski rozwiniętej i przemysłowej i nikt przy zdrowych zmysłach się na Pana plastikowy facing nie nabierze.
~ 9-04-2015 13:37
pięknie to ci od szoguna mówią i piszą widać stara komunistyczna szkoła gdzie się szkoliłeś w Moskwie
~ 9-04-2015 13:39
tu jest Polska rozwinięta i przemysłowa o czym ty piszesz czegoś się naćpał
~walus4 9-04-2015 13:42
borubarWidzisz cwaniaczku ,ludzie w wieku 90 mają poczucie polskości i interesują się losami Polski by była rządzona uczciwie,ciekaw jestem czy doczekasz takiego wieku.Twój wpis mówi.że coś nie tak z Twoją łepetyną.
~do Antypis 9-04-2015 13:48
To nie był cały elektorat PIS ja nie byłem bo byłem w pracy ale przy najbliższych wyborach ja i moja rodzina pokarzemy Komorowskiemu środkowy palec
~ 9-04-2015 13:57
Precz z tymi Burakami z PO l
~JASMM 9-04-2015 14:11
Pisiorowy Duda to SKOK na waszą kasę - biedne "mochery". Ale Wy i tak nigdy nie potrafiliście liczyć, więc Was jest łatwo dymać.
arturek 9-04-2015 14:12
Jak się nie uda, to też Andrzej Duda...
~Bartus 9-04-2015 14:22
Bylem wczoraj na spotkaniu z P.Duda.Spotkanie mile sympatyczne rzeczowe to dopiero sie okaze w przyszlosc.Siedzac na sali patrzylem przez szybe hotelu i co widze.W roku 1980,1981 nie pamietam dla starszego pokolenia w kwestii przypomnienia Strajk w Gencjanie,jeszcze wieksze tlumy byly na spotkaniu z p.Walesa.Ten to dopiero byl demagog,Porwal ludzi Nas Jelenigorzan wlal mase optymizmu i co.Po latach widac .Oby i tym razem nie bylo podobnie.,czego Sobie i Wszytkim Jelenigorzan zycze,
~do JASMM 9-04-2015 14:47
A co ty wiesz o aferze ze skokami tyle ile się dowiesz z tych rezimowych medjów które wbijają ci do tej głupiej łepetyny kłamstwa cały dzień i całą noc
~ 9-04-2015 14:55
Pisząc o aferach z udziałem PO zabrakło by mi miejsca i czasu zwracam się do uczciwych i prawych Polaków walczmy o naszą ojczyznę bo ona umiera na naszych oczach
~JASMM 9-04-2015 14:58
| ~do JASMM | Tępota, uwielbienie Świrosława Bezzębnego, brak umiejętności samodzielnego myślenia i ... brak znajomości podstaw ortografii - to cechy wspólne "mocherowej" Rodziny. Żal mi Was.
~mts 9-04-2015 14:59
Wyborcy PO i SLD kipią językiem miłości na forum aż piana z ust im kapie.
~danuta glinda 9-04-2015 15:00
do walus4, to ze czyta lub nie ,nie ma nic wspolnego ze szczeroscia w stosunku do spoleczenstwa ,najczesciej tak jest ze ten bez kartki(znasz chyba roznego typu marketing sprzedazy garnkow czy cieplych kolder)potrafi szybciej klamac jak ten z kartka.czy ktos spytal.mich z 10.37 masz racje oni mowia to co ludzie (bardzo zmeczeni wygladaja n zdjeciu)chca uslyszec .Pis byla u wladzy ,Pan Walesa z Matka Boska w KLapie rowniez ,rozpieprzyli ten kraj bazujac na niesprawdzajacych sie reformach w krajach b.rozwinietych.Podstawa fundamentalna to korupcja ,ktore to Panstwo okrada -niszczy.Nastepna to oddzielnosc Panstwa od kosciola by demokracja mogla funkcjonowac dla wszystkich,jesli rozwiazemy pierwsze te podstawowe rzeczy jest mozliwosc stworzenia wiarygodnej demokracji,ale do tego potrzeba ludzi
~danuta glinda 9-04-2015 15:04
cd.ktorzy nie sa chorymi patriotami ,ale ktorym chodzi o praktycznym funkcjonowaniu Panstwa. Pan Duda niby prawnik a wiemy jak to prawo wyglada mial czas nawet za rzadu Komorowskiego starac sie zmieniac sytuacje w kraju. Moze warto postawic na cos nowego . Ja bede glosowala na Janusz aPalikota.
~emigrujemy 9-04-2015 15:18
Precz z PO-PIS-em. Czas spadać z tego syfu.
~okoloko 9-04-2015 16:01
Powinno się zabronic udziału w wyborach (głosowania) obywatelom Polski powyzej 45 roku życia.!!!!!
~JASMM 9-04-2015 16:12
15:03 | ~do JASMM | W Twoim przypadku to a...lfabetyzm wtórny, czy wyuczony w salce katechetycznej? Jeśli nie potrafisz napisać bez błędów ortograficznych i interpunkcyjnych jednego zdania, to co z Ciebie za Polak?
~adus132 9-04-2015 16:24
zlot wyznawców jarka i ojca rydzyka u schyłku życia... „An-drzej Du-da „An-drzej Du-da to- sie ... a nie uda
~aws 9-04-2015 16:32
Duda Obłuda
~brak kandydata 9-04-2015 16:36
średnia wieku 300 lat
~Gosc 9-04-2015 16:40
i moze wreszcie Duda pogoni tych popaprancowz PO dziadowa ,bo zyc dluzej w tym kraju sie juz nie da ,wszystko sie wali brak jakichkolwiek zasad nawetw tej dziurze napierw robia potem remontuja nikt za nic nie odpowiada ,niszcza zabytki jedni drudzy placa za ich remonty to jakas kpina znaszych pieniedzy radni siedza nic nie robia zenada jakas moze ci nieudolni prezydenci wreszie aczna placic za swoje bledy i bledne decyzje nie wazne czy CBA o 6 rano takiego gada zamknie czy tez nie bo zwykly obywatel bac sie nie musi jesli nic nie przeskrobal.
~fan sekty pis 9-04-2015 16:49
jakoś nie mam ochoty wracać do państwa policyjnego spod znaku IV RP i do rządów prezesa, Antka M. i Zbysia Z. ja chcę żyć w normalnym kraju świeckim a nie na zakrystii. chcę żyć przyszłością a nie smoleńskiem. panie Duda, to się Panu nie uda!
~merc 9-04-2015 17:05
Ktoś mówi że sami "starzy" ludzie na sali. Gdzie są młodzi? Młodzi są w Irlandii, Anglii, Holandii itd. A poza tym czy starsi nie mają prawa głosu?
~danuta glinda 9-04-2015 17:43
do JASMM,musisz zrozumic ze nie chodzi o ortografie czy jakies duperele stylistyczne ,wlasnie takich dupereli sie czepiami a nie zdrowej zawartosci,ktora trzeba umiec odroznic obojetnie czy jest przecinek czy kropka .W tym wypadku mamy ograniczone mozliwosci wyrazania sie,apraktycznie chodzi nam wszystkim by zylo nam sie lepiej w ttym kraju.Sami wiemy ze znalezc uczciwego odpowiedzialnego czlowieka na czele to by bylo dopiero SWIETO.
~danuta glinda 9-04-2015 17:59
Czasami warto postawic na region i w nim stwarzac zmiany ,mamy naprawde fajne mozliwosci sasiedzkie mysle o wspolpracy ekonomicznej z Czechami i niemieckiej ,fantastyczne eldorado turystyczne dla mlodszych i starszych warto pomyslec i zadbac o to co wokol nas. Moze warto by dac wieksze mozliwosci regionalnosci by mogla rozwiazywac wiele problemow na swoj sposob.Zyjemy w pieknym rgionie ,ale potrzeba zmiany mentalnosci.
~Wiesiu 9-04-2015 18:01
Ja głosuje na bigos komorowskiego.
~ja! 9-04-2015 18:23
oglądalam zdjęcia u poseł Machalek na fb...tam piekne jakosciowo zdjecie i zupelnie inna publicznosc... młody elektorat a tu manipulacja. same dziadki obfotografowane. no ŻENUŁA!!! apolityczni dziennikarze manipuluja ciemna masa... ja tego nie kupuje!!!!
~ 9-04-2015 18:28
P. dr. Andrzej Duda ani jednym słowem nie mówił nic na temat swoich przeciwników politycznych jak i kandydatach na Prezydenta. Dla niego ważna jest Polska i obywatele w niej żyjący. Mówił z pamięci i merytorycznie, to właśnie boli tych co są umaczani w niejasnych interesach ,popierają stary układ, bronią swego i swoich pociotków koryta. Tylko ten P. może zostać Prezydentem tego zniewolonego i zawłaszczonego Kraju, przez okrągłostołowców.itp.popieraczy, poklepywaczy i złodzieji.
~Borubar 9-04-2015 18:42
Pocieszające jest to że prawie nie było tam młodych,bo oni nie łykają tego populizmu,jak to będzie dobrze i pięknie kiedy pis dojdzie do władzy.A ci zgorzkniali emeryci ,no cóż statystyki pokazują że wielu nawet jest gotowych uwierzyć "wnuczkom".
~oko 9-04-2015 19:37
Ojczyzna zatruta Pisem.Litosci....
~fik 9-04-2015 19:44
ludzie nie reagujcie na tych opłacanych pachołków komoruskiego Albo są to byli SB cy albo dzieci SB ków. Nie odpowiadajcie na ich bełkot
~David 9-04-2015 20:13
A w Legnicy Pan Duda nie będzie pilnował żyrandola: http://fakty.lca.pl/legnica,news,52347,Duda_w_Legnicy_Nie_bede_pilnowal_zyrandola_.html
~oko 9-04-2015 20:36
Ojczyzna zatruta Pisem.Litosci....
~ 9-04-2015 20:51
Klakier PiSu bzdetne frazesy w wypowiedziach, naopowiadał bajki a ludki kupiły a jak się cieszyła Machałek, niebywała mądrość !!!!!!!!!!!
~fan sekty po 9-04-2015 21:46
O TYM JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI NA TRUDNE TEMATY: Jeśli zadane pytanie nas krępuje, staramy się tego po sobie nie okazywać. Dziecko nie powinno wyczuć naszego zakłopotania. Gdy malec pyta nas, dlaczego Komorowski został prezydentem, nie uśmiechajmy się głupio, nie odbijajmy piłeczki, szybko rzucając: „Posprzątałeś zabawki?” Raczej starajmy się z powagą i rzeczowo odpowiedzieć, nie dając po sobie poznać, jak bardzo jesteśmy skrępowani i zawstydzeni. Podobnie i treść słowa “Komorowski”, będąca naturalnym nazwiskiem, nie powinna powodować skrępowania i nie musimy przy naszych dzieciach wstydzić się je wymawiać. Z kolei gdy dziecko wypowie je przy nas, w żadnym wypadku nie powinniśmy udawać, że niczego nie słyszeliśmy. Zupełnie niedopuszczalne jest karcenie za to malca lub strofowanie, że tak si
~ 9-04-2015 21:50
, że tak się nie mówi, bo to jest „brzydko”. Normalna, nieskrępowana reakcja i bezpruderyjne wyjaśnienie, oczywiście stosowne do wieku, to najlepsza metoda. Dziecko z pewnością wszystko zrozumie, a my nie będziemy już odczuwać zażenowania, ilekroć na ekranie telewizora pojawi się sylwetka prezydenta. ....................................................................
~pffff 9-04-2015 22:13
Ładnie mówił i dużo,ale żadna z obietnic nie jest w kompetencjach prezydenta RP :) Napleplał napleplał i pojechał.
~Camil 9-04-2015 22:43
Moja partia pokazała w czerwonej dolinie kandydata dobrze przygotowanego na fotel prezydenta. Rzeczowy, merytoryczny i wykształcony. Praktykę odbył nie jako mistrz od parzenia kawy i herbaty. Wybory 10 maja. Przed sezonem ogórkowym.
~Irasiad z Wolski 9-04-2015 23:01
"Duda obiecuje cuda" To powinna skandować ta mocno starsza młodzież ! Swoją drogą, te zdjęcia smutnych, zawziętych starszych ludzi wiele mówią o elektoracie pisowskim. Biedni myślą, że będą głosować na jakiegoś Dudę, a faktycznie głosują na psychopatycznego JarosławPolskęzbaw. Na szczęście w Jeleniej ten numer jak zwykle nie przejdzie.
~komuch 9-04-2015 23:32
strzeżcie się Duda-czyńskiego, za nim kroczy kaczyński i Maciarewicz, szok !!! Marsze z pochodniami, miesięcznice, zmiany nazw ulic i pomniki smoleńskie, tak wyglądałby powrót 4 erpe.
~fan sekty po 9-04-2015 23:55
Każdy trzeźwo myślący powinien sobie zdawać sprawę już wówczas, kiedy najprzedniejszy w kraju oszust bredził lemingom o pełnych szufladach nowych projektów – rozwiązań dla kraju, jakie one tam były, to dziś widać! Teraz oszust przemienia się już w łotra, co dalej – wkrótce się przekonamy, bo ciąg dalszy nastąpi! Jak tak przyjrzeć się lemingom, to oni przyszłe emerytury mają w d—e, a jak mają to wystarczy pojechać do pierwszej lepszej galerii! Twarze wyluzowane, uśmiechnięte, rozbawione! Starość? Jaka znów starość, ich nie dotyczy. Emerytury? Jakie znów emerytury, przecież ich to nie dotyczy. Kryzys? Jaki do cho–ry kryzys, ich nie dotyczy, bo jak zechcą to wyjadą z tego kraju, przecież można wszędzie podróżować! Bawimy się! (nie słychać) – bawimy się, (głośniej) – bawimy się!!
~CristianTello 10-04-2015 1:41
Do ~7: Ludzie młodzi zaczęli wyjeżdżać z kraju zaraz po wejściu Polski do UE, więc rządy tej czy innej partii w ogóle nie miały na to znaczenia. Pół wieku komuny mieliśmy kolego, nie pamiętasz...
~krejzi 10-04-2015 2:04
Błagam nie rozśmieszajcie mnie tekstami "PiS już rządziło i syfu narobiło", ludzie kochani zacznijcie myśleć!!! Jelenia mimo podczepiania po siebie kolejnych wsi wyludnia się, szkoły zamykają...i od 8 lat Jelenią i całym krajem rządzi PO!!! ZROZUMCIE!!! Przez 8 lat mając pełnie władzy na górze i na dole to można byłoby tu zrobić Beverly Hills!!! A co mamy dziś?! Po 8 latach rządów jednej partii??? Jak przeczytałem od jednego 'oświeconego inaczej' że JG to region "nowoczesny i rozwinięty" padłem...
~asto 10-04-2015 6:14
Teraz mówi że obniży wiek emerytalny a to dziwne bo pisowcy byli za jego podniesieniem
~ 10-04-2015 7:05
“Tak mówi Pan Bóg: “Oto skinę ręką na pogan i między ludami podniosę mój sztandar. I odniosą twych synów na rękach, a córki twoje na barkach przyniosą. I będą królowie twymi żywicielami, a księżniczki ich twoimi mamkami. Twarzą do ziemi pokłon ci będą oddawać i lizać będą kurz z twoich nóg.“ Izajasza 49, 22-23 “Przyjdą do Ciebie i będą twoimi; chodzić będą za tobą w kajdanach; na twarz przed tobą będą padać i mówić do ciebie błagalnie.” Izajasza 45, 14 “Ja wzmocnię cię i rozmnożę cię bardzo. Z ciebie wyjdą królowie i będą rządzić wszędzie, gdzie tylko dojdą ludzkie ślady. Twemu potomstwu dam całą ziemię pod niebem i będą rządzić wszystkimi narodami, tak jak bedą tego pragnęli…” Jub. 32, 18-19
~Jancio 10-04-2015 7:09
Patrząc na materiał ze spotkania z kandydatem na prezydenta odnoszę wrażenie ze elektorat przywieziono na spotkanie z OŚRODKA DLA NIEPEŁNOSPRYTNYCH, ale kimś salę trzeba wypełnić nikt o zdrowych zmysłach nie poszedłby tam z własnej woli.
~ 10-04-2015 7:38
kolejna świnia do koryta
~ksero 10-04-2015 7:49
Wojciech Wencel, metaforycznie lecz celnie, wypowiedział się na temat polskiego establishmentu podczas jednego z ostatnich wywiadów: "Żyjemy w państwie bez głowy. Dosłownie, bo głowa państwa została odcięta w Smoleńsku. Zastąpiła ją atrapa na baterie, która nie jest zdolna do realizacji narodowych interesów. Kiedy baterie słabną, atrapa zaczyna wykonywać dziwne ruchy, wygadywać coś bez sensu, popełniać błędy ortograficzne. Tak samo fasadowy charakter ma obecny rząd, który nie prowadzi światowej polityki wewnętrznej i zewnętrznej, tylko proponuje nam życie na kredyt i grzeczną wegetację w strefie wpływów Rosji i Niemiec." - całkowiecie się z tą opinią zgadzam. Państwo polskie jest słabe i ma niezwykle nieudolnych przywódców. Szkoda, że tak mało mediów mainstreamowych to widzi.
~szlifierski 10-04-2015 8:20
zmienprezydenta.pl
~Meg 10-04-2015 8:45
ksero - zacytowałeś wypowiedź trafnie oddającą stan faktyczny. Powtórzę ..."żyjemy w państwie bez głowy"...itd. Super wpis, tylko trzeba przeczytać do końca i ze zrozumieniem.
~Dr 10-04-2015 9:30
Tzw. "młodym" POstkomunistom warto przypomnieć, że starość jest świątynią mądrości i wiedzy!!!
~ 10-04-2015 9:54
Tylko nie lesny dziadek Komorowski z emerytura do 67dla kobiet z wsi i opodatkoesniem ubranek dla dzieci ten gosciu to na kompie się nawet nie zna a to jest wspolczesny a...lfabetyzm
~elektor PO 10-04-2015 9:58
Haha uśmiałem się ze zdjęć elektoratu PiS.
~ 10-04-2015 10:01
Po i sld nie mają lepszych kandydatów najlepiej byłoby aby duda z kukizem walczyli o prezydenturę a nie beton Komorowski z wsi
~ 10-04-2015 10:03
Ty elektorat po a jak wygląda kopacz czy komorowski z żoną dobrze?
~elektor 10-04-2015 10:17
Będąc szczerym to widownia jest adekwatna do średniego wieku mieszkańców Jeleniej. Jakoś na innych, podobnych wydarzeniach nie widziałem dużo młodszych ludzi.
~do dr 10-04-2015 10:22
zapomniałeś dodać prawdziwy pisowski patryjoto ,że starości w pełni mądrości i wiedzy dożywają nieliczni ,większość dopada demencja,alzheimer i parkinson,niestety.
~ 10-04-2015 10:44
Owszem ale komorowski już ma braki koncetracji i bredzi jakby gadaniem tkal te dziury niby zaciesza ale to jednak ba...ly jest jasno jest cieplo itd
~ 10-04-2015 12:22
Niebawem przyjdzie pora na ..."dudy w miech"...
~rychu ze strychu 10-04-2015 15:45
ciemny naród kupi kolejne bajki
~ 10-04-2015 16:37
gdzie jest Szogun ,gdzie jest Szogun dawać tego żyrandola do Jeleniej Góry
~do 16:37 10-04-2015 17:25
Szogun to na swojego ojca możesz mówić.Prezydent Komorowski ma wygraną w kieszeni i nie musi latać po Polsce z opowiadaniem bajek jak jego konkurenci bez cienia szans na wygraną.
~ 10-04-2015 17:37
a co pewny jesteś i myślisz że raz wam się udało sfałszować wybory to znowu się uda jeśli tak myślisz to się grubo mylisz
~Kolenda 10-04-2015 17:46
Wybory prezydenckie są trudne do sfałszowania więc szogun może być pozbawiony władzy!!!
~dyma w dudy 10-04-2015 19:06
To przez hotelem to były zebrane nakazem partyjnym wszystkie propisiory w okolicy. Zorganizowali im spęd macior, więc darli się na widok tego wypudrowanego grubaska. A myśmy z tyłu lekko, słyszeli głównie okrzyki: DUDA - BUDA. DUDA - OBŁUDA. DUDA - PASKUDA. No nie ma inaczej, ten koleś to już przegrał, zanim pierwszy raz twarz otworzył.
~aq 10-04-2015 19:20
Średnia wieku tego elektoratu to ok. 70 lat. spieszmy się z wyborami,
~do ksero i meg 10-04-2015 19:32
Rozumiem,że ta głowa to feministki,działacze SLD i PO oraz byli żołnierze LWP kształceni w Moskwie,którzy zginęli poza wytypowanym przez PiS na Drugiego Po Wojtyle prezydentem w Smoleńsku? To miłe,że tak uważacie,zawsze myśłąłem,że najlepsi to tylkow PiS. :)
~pffff 10-04-2015 19:33
Plus na dokładkęsąsiadka emerytka pani Walentynowicz,która akurat nie miała co zrobić z wolnym weekendem,to se poleciała.Głowa...
~za kija i w ryja 10-04-2015 19:33
"Andrzej DUDA - pieprzy cuda". "Nie wierz glendzie. Cudów nie będzie" "DAĆ MU ZŁOTO - ODDA BŁOTO"... Takich rymowanek można by setki rzucać. Tylko małpy czyniące dzikie harce się tym emocjonują. Nawet szkoda komentować...
~cieplicc 10-04-2015 20:59
i tak wygra Komoł :) co wy ludzie nie myślicie :) daję na to 120 % ...a na tym forum pierdzielicie takie banialuki że czytać się nie da KONIEC.
~cieplicc 10-04-2015 21:00
testing one two one two ...
~cieplicc 10-04-2015 21:05
wygra niestety Komorowski to pewne ale nie ma innej alternatywy reszta jest powiedzmy nie do przyjęcia ...a sam Duda proszę państwa o czym mowa :) zresztą dla nas obywateli w tym momencie w jakim jest nasz kraj i jego gospodarka itp. itd. to kto jest prezydentem ma małe znaczenie ...
~gosc 21 10-04-2015 21:45
Sama mlodziezowka PiSu.
~slimcamelia5 10-04-2015 22:00
Młodzież z uczelni, moherowcy i inni mający czas na bzdety!!! Młodzież z musu widać z uczelni i tak jak pójdą zagłosują po swojemu tam uczelniany nakaz nie poskutkuje, moherowcy oj tej grupie na mszy niedzielnej przypomną na kogo zagłosować i inni to zapomną że byli na takim spędzie. A to że nie mogli zadawać pytań i kandydat uciekł szybko to norma sztab zobaczył że szkoda czasu za mało wyborców latający dron stwierdził że szkoda czasu bo inne mieściny trzeba przekonywać jakie to rarytasy ich czekają jak ich kandydat będzie rządził wszystko będzie boskie pomniki smoleńskie w każdej miejscowości i inne koszmary.
~ 11-04-2015 2:37
lLepiej gościć przedszkolaków niż inkwizycję z Macierewiczem i jego obłąkanymi wyznawcami
~ 11-04-2015 19:51
Zwracam się do Polskich Patriotów te wybory zostaną znowu sfałszowane wszystkie wpisy na tej stronie przeciwników dudy nie są wpisami zwolenników Komorowskiego tylko to są wpisy ludzi którzy są opłacani jesteśmy manipulowani
~ 11-04-2015 19:56
Każdy normalny człowiek widzi że w tym kraju dzieje się coś nie tak parę wpisów wyżej ktoś wpisał że Jelenia Góra TO MIASTO ROZWIJAJĄCE SIĘ I PRZEMYSŁOWE WSZYSCY NORMALNI LUDZIE WIEDZĄ ŻE TE MIASTO UMIERA TO SĄ WPISY JAKIŚ TAJNIAKÓW
~ 11-04-2015 19:57
Te wpisy które są przeciw PIS to tajniacy
~oko 14-04-2015 15:48
Pan Duda?? O nie Nigdy...szkoda OJCZYZNY
~jajolka 15-04-2015 17:04
Po co ta duda tu przyjechała? Jedna demontuje państwo przez związki a ta uważa, że ktoś jej da rządzić. Zwłaszcza Kaczyński. Bosh!!!
~KLAMTYSKA 18-04-2015 9:00
WYBIERAM MNIEJSZE ZLO
~KLAMTYSKA 19-04-2015 7:06
WYBIERAM MNIEJSZE ZLO
~old boy 19-04-2015 8:18
A co tam robi ten szkodnik z solidarności,on partyjny czy związkowy.
~97.150.gctc.inetia.pl.92*62. 19-04-2015 17:03
Czas zmian nadszedł,ale nie z Dudą z tą nieszczerą twarzą i chorym Macierewiczem i prezesem PIS i to by było na tyle.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group