• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 15:26
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 6391
  • Zalogowanych: 8
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Ambitne plany sudeckich pracodawców

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 28 stycznia 2013, 7:55
Aktualizacja: 7:56
Autor: SZP
Skuteczne rzecznictwo interesów pracodawców, lepsze wykorzystanie funduszy europejskich na lata 2014 – 2020 oraz rozwój organizacji – to główne priorytety Zarządu Sudeckiego Związku Pracodawców na 2013 rok.

Jednym z priorytetów będzie rzecznictwo interesów i wpływanie na administrację publiczną, by tworzyła przyjazne regulacje. –Jest to podstawa naszej działalności. Jesteśmy za ograniczeniem obowiązków administracyjnych dla przedsiębiorców, lepszym i przejrzystym prawem gospodarczym oraz przyjaznym klimatem dla rozwoju przedsiębiorczości - mówi Artur Mazurkiewicz, przewodniczący Zarządu SZP.

Zarząd Sudeckiego Związku Pracodawców przygotowuje się również do nowego okresu finansowania na lata 2014 – 2020. Jak zauważa Marcin Kowalski, odpowiedzialny w zarządzie za fundusze strukturalne UE, przedsiębiorcy będą mieli większe możliwości pozyskania środków unijnych po 2013 roku. - W nowej perspektywie finansowej m.in. pożyczki i poręczenia będą bardziej dostępne zwłaszcza dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Więcej pieniędzy unijnych będzie w dyspozycji regionów. Właśnie z regionalnych programów operacyjnych będzie pochodziło wsparcie m.in. dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Marcin Kowalski, zastępca przewodniczącego zarządu.

Zarząd SZP chce również skoncentrować się na zwiększeniu liczby wydawanych opinii oraz stanowisk dla administracji. W tym celu z ramienia pracodawców do Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia we Wrocławiu został powołany Tadeusz Choczaj, który będzie odpowiedzialny za opiniowanie działań w zakresie polityki rynku pracy. W tym roku częściej planowane są spotkania integracyjne członków związku, seminaria eksperckie czy spotkania networkingowe. Wszystko po to, by przyciągnąć do związku jeszcze więcej pracodawców.
Planuje się także w tym roku wzmocnić współpracę z Polską Konfederacją Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz z innymi organizacjami pracodawców z Dolnego Śląska, a także z regionalnymi izbami gospodarczymi m.in. z Dolnośląską Izbą Gospodarczą we Wrocławiu.

Sudecki Związek Pracodawców jest jednym z najstarszych reprezentatywnych związków pracodawców na Dolnym Śląsku. Powstał w 1992 roku, obecnie liczy 74 członków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~grossu 28-01-2013 8:07
Taa od trzech lat próbuję otworzyć mikroprzedsiębiorstwo na bazie funduszy unijnych - i co? Ano nie ma środków - i tak zamiast pięciu zatrudnionych jest jeden - na etacie i dziękuję. Tak walczymy z bezrobociem (uprzedzając fakty - kumpel w Gdańsku ma identyczną działalność i zatrudnia już 10 osób - ja pewnie będę 11 bo niestety u nas ten projekt nie ma szans powodzenia - wg decydentów )
~ 28-01-2013 8:44
koncentracja na zwiwkszeniu stanowisk dla administracji
~pomocy 28-01-2013 11:21
Jeden pracownik,jeden kierownik,ktory nie zawsze ma pojecie o danej wykonywanej pracy
~xxx 28-01-2013 19:07
jak slysze lub widze slowo lewiatan to przychodzi mi jedna mysl wyzysk, i niech nie pisza ze tak im ciezko bo znam to z wlasnej autopsji kazdy pracodaec jest nastawiony na zysk bez wzgledu na wszystko ,on musi wyjsc zawsze na swoje a ze kosztem roboli ....Mazy mi sie by w koncu pracownicy powiedzieli dosc i zeby pracodawcyzaczeli trzasc dupami ,albo stac ich na pracownikow albo niech nie prowadza pseudo firm
~ 28-01-2013 19:37
DOLNOŚLĄZAK. Czy Jeleniogórska Rada Biznesu z Dąbrowskim na czele wie o istnieniu Sudeckiego Związku Pracodawców z Mazurkiewiczem? Czy biznesman Chadży i Ładziński należą bądź sympatyzują z którąś z organizacji? Czy Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego - wspierająca rzekomo każdy bussines - zamierza pozostać obojętna wobec powstającej konkurencji? Organizacji u nas dostatek. Ich istnienie nie przekłada się na gospodarczy rozwój Kotliny Jeleniogórskiej. Chyba nie o rozwój tu chodzi lecz o twórcze rozwinięcie tzw dialogu społecznego w temacie bussines.
~ 29-01-2013 12:37
Pozdrawiam Anie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group