Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 11691
Zalogowanych: 66
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ambitne plany sudeckich pracodawców

Poniedziałek, 28 stycznia 2013, 7:55
Aktualizacja: 7:56
Autor: SZP
Skuteczne rzecznictwo interesów pracodawców, lepsze wykorzystanie funduszy europejskich na lata 2014 – 2020 oraz rozwój organizacji – to główne priorytety Zarządu Sudeckiego Związku Pracodawców na 2013 rok.

Jednym z priorytetów będzie rzecznictwo interesów i wpływanie na administrację publiczną, by tworzyła przyjazne regulacje. –Jest to podstawa naszej działalności. Jesteśmy za ograniczeniem obowiązków administracyjnych dla przedsiębiorców, lepszym i przejrzystym prawem gospodarczym oraz przyjaznym klimatem dla rozwoju przedsiębiorczości - mówi Artur Mazurkiewicz, przewodniczący Zarządu SZP.

Zarząd Sudeckiego Związku Pracodawców przygotowuje się również do nowego okresu finansowania na lata 2014 – 2020. Jak zauważa Marcin Kowalski, odpowiedzialny w zarządzie za fundusze strukturalne UE, przedsiębiorcy będą mieli większe możliwości pozyskania środków unijnych po 2013 roku. - W nowej perspektywie finansowej m.in. pożyczki i poręczenia będą bardziej dostępne zwłaszcza dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Więcej pieniędzy unijnych będzie w dyspozycji regionów. Właśnie z regionalnych programów operacyjnych będzie pochodziło wsparcie m.in. dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Marcin Kowalski, zastępca przewodniczącego zarządu.

Zarząd SZP chce również skoncentrować się na zwiększeniu liczby wydawanych opinii oraz stanowisk dla administracji. W tym celu z ramienia pracodawców do Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia we Wrocławiu został powołany Tadeusz Choczaj, który będzie odpowiedzialny za opiniowanie działań w zakresie polityki rynku pracy. W tym roku częściej planowane są spotkania integracyjne członków związku, seminaria eksperckie czy spotkania networkingowe. Wszystko po to, by przyciągnąć do związku jeszcze więcej pracodawców.
Planuje się także w tym roku wzmocnić współpracę z Polską Konfederacją Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz z innymi organizacjami pracodawców z Dolnego Śląska, a także z regionalnymi izbami gospodarczymi m.in. z Dolnośląską Izbą Gospodarczą we Wrocławiu.

Sudecki Związek Pracodawców jest jednym z najstarszych reprezentatywnych związków pracodawców na Dolnym Śląsku. Powstał w 1992 roku, obecnie liczy 74 członków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
202
Tak, często
12%
Czasami
46%
Nigdy
8%
Nie, wolę autobus
5%
Nie, bo mam samochód
28%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
 
Aktualności
Koncert w Zachełmiu
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group