Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2477
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ambitne plany sudeckich pracodawców

Poniedziałek, 28 stycznia 2013, 7:55
Aktualizacja: 7:56
Autor: SZP
Skuteczne rzecznictwo interesów pracodawców, lepsze wykorzystanie funduszy europejskich na lata 2014 – 2020 oraz rozwój organizacji – to główne priorytety Zarządu Sudeckiego Związku Pracodawców na 2013 rok.

Jednym z priorytetów będzie rzecznictwo interesów i wpływanie na administrację publiczną, by tworzyła przyjazne regulacje. –Jest to podstawa naszej działalności. Jesteśmy za ograniczeniem obowiązków administracyjnych dla przedsiębiorców, lepszym i przejrzystym prawem gospodarczym oraz przyjaznym klimatem dla rozwoju przedsiębiorczości - mówi Artur Mazurkiewicz, przewodniczący Zarządu SZP.

Zarząd Sudeckiego Związku Pracodawców przygotowuje się również do nowego okresu finansowania na lata 2014 – 2020. Jak zauważa Marcin Kowalski, odpowiedzialny w zarządzie za fundusze strukturalne UE, przedsiębiorcy będą mieli większe możliwości pozyskania środków unijnych po 2013 roku. - W nowej perspektywie finansowej m.in. pożyczki i poręczenia będą bardziej dostępne zwłaszcza dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Więcej pieniędzy unijnych będzie w dyspozycji regionów. Właśnie z regionalnych programów operacyjnych będzie pochodziło wsparcie m.in. dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Marcin Kowalski, zastępca przewodniczącego zarządu.

Zarząd SZP chce również skoncentrować się na zwiększeniu liczby wydawanych opinii oraz stanowisk dla administracji. W tym celu z ramienia pracodawców do Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia we Wrocławiu został powołany Tadeusz Choczaj, który będzie odpowiedzialny za opiniowanie działań w zakresie polityki rynku pracy. W tym roku częściej planowane są spotkania integracyjne członków związku, seminaria eksperckie czy spotkania networkingowe. Wszystko po to, by przyciągnąć do związku jeszcze więcej pracodawców.
Planuje się także w tym roku wzmocnić współpracę z Polską Konfederacją Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz z innymi organizacjami pracodawców z Dolnego Śląska, a także z regionalnymi izbami gospodarczymi m.in. z Dolnośląską Izbą Gospodarczą we Wrocławiu.

Sudecki Związek Pracodawców jest jednym z najstarszych reprezentatywnych związków pracodawców na Dolnym Śląsku. Powstał w 1992 roku, obecnie liczy 74 członków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group