Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 2634
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Alternatywnie, ale z czarem oryginału. Śpiewali Grechutę w Orient Expressie

Poniedziałek, 30 stycznia 2012, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Alternatywnie, ale z czarem oryginału. Śpiewali Grechutę w Orient Expressie
Fot. Agrafka
Sobotni koncert „Projekt Grechuta” w wykonaniu Martyny Jakubowicz i zespołu Plateau przyciągnął do Orient Expressu grono wiernych fanów twórczości Marka Grechuty. Nie zabrakło nowatorskich aranżacji i autorskich utworów.

W skład zespołu Pateau wchodzą: wokalista Michał Szulim, gitarzyści Dominik Rowicki, Karol Kowalczyk i Marcin Lizak oraz perkusista Max Ziobro. Muzycy mają już na swoim koncie trzy albumy i wydany w 2010 r. „Projekt Grechuta”, który promowany jest utworem „Wiosna, ach to ty” z udziałem Soni Bohosiewicz. Gościnnie wystąpiła Martyna Jakubowicz. Na płycie pojawili się również Wojciech Waglewski, Jacek Ostaszewski i Jacek „Budyń” Szymkiewicz.

Podczas koncertu można było usłyszeć nowoczesne aranżacje piosenek Marka Grechuty przygotowane przez zespół Plateau. – Teksty Marka Grechuty podaliśmy zupełnie inaczej, a mianowicie na rockowo, alternatywnie oczywiście z zachowaniem magii oryginalnych utworów. Naszym gościem jest wspaniała Martyna Jakubowicz, która wystąpiła m.in. w jednym z najważniejszych utworów Polskiej muzyki, czyli w „Korowodzie” – powiedział Michał Szulim, wokalista zespołu Plateau.

Miłą niespodzianką było wykonanie przez Martynę Jakubowicz autorskiej piosenki. - Utwory Marka Grechuty są przepiękne. Jest to obowiązkowy kanon polskiej muzyki. Jestem zaszczycona mogąc śpiewać jego teksty do nowatorskich aranżacji muzycznych zespołu Plateau. Moją ulubioną płytą jest „Korowód”, na której każda z piosenek jest dla mnie bardzo ważna – powiedziała Martyna Jakubowicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group