Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8918
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Alicja Łukasik: Wierzę w ten zespół!

Środa, 15 lipca 2015, 9:28
Aktualizacja: 11:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Alicja Łukasik: Wierzę w ten zespół!
Fot. Tomek Raczyński
Na wczorajszej (14.07) konferencji prasowej zarząd KPR–u przedstawił nową trenerkę Alicję Łukasik oraz dwie zawodniczki, które przybyły do Jeleniej Góry z trzeciej ekipy I–ligi, Polonii Kępno. – Wierzę w ten zespół – podkreśliła na wstępie A. Łukasik, która wcześniej poprowadziła już pierwszy trening z drużyną.

KPR będzie najmłodszą drużyną Superligi. Ma to być atut jeleniogórzanek, które jak podkreśla trenerka - będą potrafiły rozróżnić sytuacje, kiedy są koleżankami, a kiedy relacja ma być na stopie trenerka – zawodniczka. - Obdarzę dziewczyny szacunkiem, oczekuję tego samego z ich strony i myślę, że jesteśmy na tyle mądre, że nie będzie konfliktów – oceniła Alicja Łukasik. Celem jest walka w każdym meczu, żeby osiągnąć jak najwyższe miejsce – dodała. Preferuję szybką, mądrą grę. Trzeba dostosowywać się do tego, co się ma, a nie szukać na siłę – zaznaczyła trenerka jeleniogórzanek.

Zakończenie kariery zawodniczej na rzecz pracy szkoleniowej nie było łatwą decyzją, ale jak mówi Alicja Łukasik, kiedyś trzeba zacząć. - W połowie sezonu w Samborze Tczew przydarzyła mi się kontuzja, zerwałam więzadła krzyżowe. Czas rehabilitacji przeznaczyłam też na szkolenie w kierunku trenera pierwszej klasy. Nadarzyła się okazja i długo o tym myślałam – młody trener bez doświadczenia, drużyna też młoda, ale ja nie boję się wyzwań. Tym bardziej, że znam dziewczyny i wiem, że mają charakter i potrafią grać w piłkę ręczną – powiedziała obchodząca dziś (15.07) 29. urodziny trenerka KPR-u.

Do domu - tyle, że nowego klubu wraca rozgrywająca Oktawia Bielecka.
Bardzo się cieszę, że wracam tutaj. Przez 4 lata studenckiego życia jestem trochę zmęczona i bardzo się cieszę, że będę mogła tu zagrać i miejmy nadzieję pomóc dziewczynom – wyznała jeleniogórzanka Oktawia Bielecka, która grała niegdyś w MKS Finepharm Jelenia Góra.

Justyna Fijałkowska to nowa twarz w jeleniogórskim szczypiorniaku. Pochodząca z Pińczowa wysoka (192 cm) rozgrywająca przez 5 lat była zawodniczką KSS-u Kielce (debiutując w ostatnim sezonie spędzonym w świętokrzyskim klubie na parkiecie Superligi), a ostatnie dwa sezony spędziła w pierwszoligowej Polonii Kępno.

Dzisiaj (15.07) zespół wyjechał na 9-dniowy obóz w Góry Sowie, po powrocie planowane jest kilka sparingów (m.in. z Pogonią Szczecin, Spartą i Slavią Praga) oraz kolejna edycja turnieju Stoor Cup (14-16.08).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
104
Tak
75%
Nie
15%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group