Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8004
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Alicja Łukasik trenerką KPR–u!

Sobota, 11 lipca 2015, 14:00
Aktualizacja: 18:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Alicja Łukasik trenerką KPR–u!
Fot. archiwum
Wiemy już kto w nadchodzącym sezonie poprowadzi superligowy zespół KPR–u Jelenia Góra. Zarząd klubu podpisał umowę z Alicją Łukasik, którą jeleniogórscy kibice mogą kojarzyć z występów w żółto–niebieskiej koszulce w sezonie 2012/2013, kiedy to nasz zespół pod wodzą Małgorzaty Jędrzejczak zajął w rozgrywkach 5. miejsce.

Podobnie jak w przypadku poprzedniego trenera - Michała Pastuszko, postawiono na młodość, głowę pełną pomysłów i żądzę sukcesów. Alicja Łukasik (29 lat) to wychowanka AZS-u AWF Wrocław, z którego po rozwiązaniu drużyny przeszła wraz z kilkoma innymi zawodniczkami do Jeleniej Góry. Kolejnym klubem w karierze wrocławianki była pierwszoligowa Polonia Kępno, w barwach której w 22 meczach zdobyła 149 bramek (3 w klasyfikacji strzelczyń). Dobry sezon na zapleczu ekstraklasy skutkował transferem do Samboru Tczew, gdzie występowała w zeszłym sezonie. Po spadku pomorskiej ekipy z Superligi zdecydowała się zrobić licencję trenerską A, zakończyła karierę zawodniczą i w sezonie 2015/2016 poprowadzi KPR Jelenia Góra – klub, w którym nadal występuje wiele jej koleżanek z dawnej drużyny. Karierę zawodniczą zrobiła również w plażowej odmianie piłki ręcznej reprezentując kadrę Polski na mistrzostwach Europy w 2009 i 2011 r. oraz na mistrzostwach świata w 2012 r.

Członkowie stowarzyszenia Klubu Piłki Ręcznej oraz zawodniczki spotkają się z nową trenerką już w najbliższy wtorek (14.07), kiedy to odbędzie się również oficjalna konferencja prasowa, na której przedstawiony zostanie skład zespołu oraz założenia na najbliższy sezon. Dzień później jeleniogórzanki wyjadą na obóz w Góry Sowie, gdzie będą szlifować formę przez 9 dni.

Oprócz trzech nowych zawodniczek (Sabina Kobzar, Joanna Załoga, Martyna Hofman) w kadrze żółto-niebieskich zobaczymy: Anię Mączkę, Małgorzatę Mączkę, Aleksandrę Tomczyk, Natalię Winiarską, Aleksandrę Uzar, Martynę Michalak, Katarzynę Demiańczuk, Dominikę Grobelską, Sylwię Jasińską, Aleksadnrę Oreszczuk oraz Maksymilianę Janik. Ponadto skład będzie uzupełniany w miarę możliwości juniorkami.
Nie jest to ostateczny skład drużyny, bowiem klub prowadzi rozmowy z dwoma kolejnymi zawodniczkami, które miałyby podpisać kontrakty z KPR-em. Rozważane jest również wypożyczenie dwóch kolejnych zawodniczek na czas, kiedy do gry nie wrócą Sabina Kobzar i Joanna Załoga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group