Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3295
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ale jazz!

Niedziela, 24 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Ale jazz!
Fot. Arkadiusz Piekarz
Miłośnicy muzyki największego polskiego kompozytora świetnie bawili się w sobotę słuchając interpretacji jego dzieł w wykonaniu zespołu Marek Bałata Quintet.

Szczególny entuzjazm wśród publiczności zgromadzonej w sali Filharmonii Dolnośląskiej wzbudził sam Marek Bałata, jeden z najlepszych polskich wokalistów jazzowych.

Ma rzadko spotykaną skalę głosu: od głębokiego tenoru do sopranu falsetowego. Co ciekawe, jest muzycznym samoukiem, a z wykształcenia – artystą grafikiem. Jego koncerty to połączenie muzyki ze spektaklem. Udowodnił to w sobotni wieczór.
Bałata nie tylko fascynująco śpiewał – i to nie tylko tematy Chopina – ale też komentował sytuację gospodarczą. Na scenie filharmonii tańczył, wcielił się także w pijaka i próbował utrzymać równowagę.

– Najważniejsze, że taka muzyka angażuje publiczność. Przez to koncert nie jest sztywny – mówi Sławomir Ostrowski, który przy takich okazjach często odwiedza filharmonię.

Wtórowali mu członkowie kwartetu: Piotr Baron grał na saksofonie tenorowym,
Stefan Gąsieniec – na fortepianie, Adam Skrzypek (wbrew nazwisku) – na kontrabasie oraz Zbigniew Lewandowski – na bębnach.

Publiczność solówkę każdego z muzyków nagradzała brawami. A sala Filharmonii Dolnośląskiej stała się areną świetnego spektaklu.
Koncert zorganizowano w ramach Projektu Chopin: 12 Koncertów – 12 Spojrzeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group