Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4789
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Aktywny Dolny Śląsk – czas na start!

Środa, 11 kwietnia 2018, 10:30
Aktualizacja: 13:24
Autor: Paweł Guszała
Region: Aktywny Dolny Śląsk – czas na start!
Fot. Paweł Guszała
W poniedziałek (9.04) rozpoczęło się głosowanie na projekty sportowo–turystyczno–kulturalne zgłoszone do regionalnego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”.

W tegorocznej, trzeciej edycji regionalnego budżetu obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk na projekty sportowo-turystyczno-kulturalne do rozdysponowania jest milion złotych. Swoje pomysły mieszkańcy mogli zgłaszać do 4 kwietnia. Wartość pojedynczego projektu nie mogła przekroczyć kwoty 20 tysięcy złotych, a zgłoszenia przyjmowane były w ramach jednego z pięciu rejonów: wrocławskiego, powiatu wrocławskiego, wałbrzyskiego, legnickiego oraz jeleniogórskiego. Teraz program wkroczył w decydującą fazę. Rozpoczęło się głosowanie.

- Dolnoślązacy zgłosili 197 projektów: 73 kulturalne i 124 sportowo-turystyczne. Teraz wszystkie zostaną poddane pod głosowanie. Należy także podkreślić, że aby zgłosić je, ich pomysłodawcy musieli znaleźć wsparcie prawie 10 tysięcy osób, ponieważ każdy projekt musiało poprzeć 50 osób - mówi Michał Nowakowski, rzecznik UMWD.

Głosować można do 22 kwietnia za pośrednictwem strony internetowej: www.aktywny.dolnyslask.pl, tam też znajduje się pełna lista projektów na które można głosować. Później odbędzie się faza wyboru wykonawców, a od końca czerwca do grudnia tego roku zwycięskie zadania będą realizowane. Władze województwa liczą na to, że tegoroczny Aktywny Dolny Śląsk będzie cieszyć się przynajmniej porównywalną popularnością co dwie poprzednie edycje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group