Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 2777
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Aktywny Dolny Śląsk

Poniedziałek, 27 stycznia 2020, 9:16
Aktualizacja: Wtorek, 28 stycznia 2020, 14:04
Autor: WAC
Region: Aktywny Dolny Śląsk
Fot. UMWD
Rusza V edycja dolnośląskiego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Podobnie jak w ubiegłym roku, w tegorocznej edycji realizowane będą projekty z siedmiu obszarów tematycznych: sportowe, turystyczne, kulturalne, wspierające działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, działania na rzecz seniorów oraz rozwój rzemiosła.

Budżet tegorocznego „Aktywnego Dolnego Śląska” wynosi 1 350 000 złotych. Na każdy projekt można uzyskać kwotę do 20 000 zł. Tak jak dotychczas Dolny Śląsk został podzielony na pięć subregionów: jeleniogórski, legnicki, wałbrzyski, wrocławski oraz miasto Wrocław, a każdy z nich będzie dysponować identyczną pulą 270 tysięcy złotych.

Wnioski będzie można składać od połowy lutego do połowy marca. Następnie organizator daje sobie czas na przyjmowanie ewentualnych odwołań, a między 5 a 20 maja odbędzie się głosowanie nad projektami, które przeszły weryfikację formalną. Rozstrzygnięcie głosowania planowane jest pod koniec maja. W drugim etapie zwycięskie projekty z pierwszego etapu zostaną zlecone do realizacji organizacjom pozarządowym jako zadania publiczne. Ogłoszenie otwartego konkursu ofert nastąpi między 2 a 22 czerwca, a bezpośrednio potem nastąpi weryfikacja ofert i rozstrzygnięcie konkursu które zaplanowano na 5 lipca. Do końca roku będzie czas na zrealizowanie dofinansowanego zadania

Tegoroczny budżet obywatelski to podobnie jak rok temu siedem obszarów tematycznych – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski. - Na sport i kulturę, przeznaczyliśmy po 400 tysięcy złotych. Turystyka to pula 200 tysięcy złotych. W obszarze działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz działań na rzecz seniorów do dyspozycji jest po 100 tysięcy złotych. Natomiast na rozwój rzemiosła przekażemy 50 tysięcy złotych - wylicza marszałek.

Zeszłoroczna edycja programu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Projektów, na które można było oddać swoje głosy było 162, oddano na nie prawie 45 tysięcy głosów. W efekcie dofinansowano 74 zadania na łączną kwotę 1,33 mln złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group